Спецпідрозділи "відбили" базу в Талібану

Під час обстрілу Копирайт изображения Reuters
Image caption Журналісти та рятувальники під час нічної перестрілки впали на землю

Збройні сили Пакистану повернули контроль над базою військово-морської авіації Махран у місті Карачі. У неділю вночі базу частково захопили бойовики руху Талібан. Бої між спецпідрозділами пакистанських збройних сил і озброєними нападниками тривали майже 16 годин.

У понеділок міністр внутрішніх справ Пакистану Рехман Малік заявив, що бойовиків, які напали на військово-морську базу, знешкоджено. Міністр повідомив, що втрати серед пакистанських військовослужбовців склали 10 осіб. Під час перестрілок 15 пакистанських військових отримали поранення.

З іншого боку названо втрати, які нараховують 2 вбитих і одного з озброєних членів угруповання, який підірвав себе вибухівкою. На місці також знайдено один жилет, споряджений вибухівкою.

Втім, як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі на місці події, деякі з озброєних нападників можуть усе ще переховуватися на території військової бази.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Над військовою базою здійнявся вогонь. Пізніше стало відомо, що нападники знищили два патрульних літаки

Озброєні нападники, які в неділю атакували пакистанську військово-морську базу Мехран, захопивши заручників, тепер переховуються в одній з службових будівель. Про це повідомляли офіційні пакистанські джерела. Були припущення, що серед заручників можуть бути також і китайські військові. Однак пізніше офіційні представники пакистанської влади заявили, що всі 17 іноземців залишились неушкодженими. Серед них 11 китайських авіаінструкторів.

В результаті нападу загинуло декілька військовослужбовців пакистанської бази. Над головами журналістів, які прибули до місця події в розпал перестрілки, пролітали кулі та осколки.

На підкріплення пакистанським військовослужбовцям швидко прибули підрозділи спецпризначення і морської піхоти. Після цього з’явились повідомлення офіційних представників пакистанської сторони, що деяких з нападників було вбито. Вже вранці в понеділок в районі військової бази пролунали три вибухи і постріли.

Копирайт изображения BBC World Service

Талібан назвав напад помстою за, як було сказано в заяві, мученицьку смерть Осами бін Ладена і заявив про те, що озброєні нападники мають достатньо боєприпасів та їжі, щоб “битися впродовж трьох днів”.

Напад увечері в неділю був зосереджений на трьох ангарах. Свідки кажуть, що представники озброєного угруповання використовували гранатомети, щоб знищити літаки.

Попередньо два літаки, призначені для виявлення та знищення підводних човнів, було спалено під час цього обстрілу. Це американські Orion P-3C, вартість яких обчислюється мільйонами доларів.

Раніше озброєні угруповання в Пакистані вже здійснювали напади на інші об’єкти. Зокрема, цього місяця було атаковано поліцейський пост, двох поліцейських було вбито, і двічі бомбісти-смертники підривались у тренувальному центрі пакистанської поліції.