Сибір палає. Російська влада не може приборкати пожежі

лісові паожежі в сибіру Копирайт изображения Reuters
Image caption Пожежі знову охопили десятки тисяч гектарів лісів

Лісові пожежі, які охопили Сибір та Далекий Схід Росії в квітні, стають дедалі більшою проблемою для регіональних властей попри те, що раніше президент Дмітрій Медвєдєв погрожував направляти чиновників в ліси безпосередньо гасити вогонь, якщо вони не організують боротьбу зі стихією.

В понеділок міністерство з надзвичайних ситуацій Росії повідомило, що за останню добу понад 400 лісових пожеж охопили територію понад 110 тисяч гектарів.

Загалом з початку року було зафіксовано понад вісім з половиною тисяч пожеж.

Минулого року пожежі у лісах навколо Москви змусили багатьох мешканців російської столиці залишити місто. Особливу напругу в Росії викликали пожежі неподалік розташування військових складів з боєприпасами та в небезпечній близькості від атомних електростанцій.

Про загрозу виникнення масових лісових пожеж цього року попереджали представники Грінпіс. Алєксєй Ярошенко, який очолює програму захисту російських лісів, наголошував, що цього року лісові пожежі поширились раніше, ніж минулого.

Поки що європейська частина Росії загалом не була вражена масовими пожежами.

В Україні минулого року через загрозу поширення пожеж через кордон з Росією було вжито суворих заходів безпеки, які передбачали широке залучення міліції до патрулювань та заборону на відвідання лісів громадянами.