Блаттер готується до переобрання

Зепп Блаттер можливо продовжить керувати світовим футболом Копирайт изображения AFP
Image caption Зепп Блаттер можливо продовжить керувати світовим футболом

Президент ФІФА Зепп Блаттер відкрив 61-ий Конгрес ФІФА, під час якого у середу мають відбутися вибори президента організації.

Єдиним кандидатом на цю посаду є сам 74-річний швейцарець. Він має стати президентом вже вчетверте поспіль.

Один із претендентів, голова азійської конфедерації Мохаммед бін Хаммам, зняв свою кандидатуру за три дні до виборів після того, як його звинуватили у корупції та відсторонили від виконання обов'язків.

Футбольні асоціації Англії та Шотландії закликали відкласти вибори президента ФІФА, оскільки, на їхню думку, чесні вибори не можуть відбуватися, коли лунають звинувачення у корупції. Футбольні федерації країн підтримав також принц Вільям, який є президентом англійської футбольної федерації.

Однак ці заклики не здобули достатньої підтримки. 172 із 206 делегатів конгресу проголосували проти переносу виборів, 17 - за, а 17 - утрималися.

Блаттер - "капітан корабля"

У своїй вітальній промові Зепп Блаттер вчергове заявив, що ФІФА опинилася у "скрутному становищі", і головному футбольному органу світу необхідно зробити все, щоб відновити свою репутацію.

"Я, як капітан цього корабля, мушу зробити все для того, щоб повернути його на правильний шлях. Це моє завдання та відповідальність", - зазначив Блаттер.

Він пообіцяв у своїй промові, що майбутні голосування щодо вибору господарів наступних турнірів будуть більш відкритими.

Напередодні головні спонсори ФІФА "Кока-кола" та "Адідас" висловили стурбованість через корупційний скандал всередині організації.

Голова федерації футболу Німеччини Тео Цванцігер перед конгресом закликав ФІФА переглянути результати виборів країни-господаря чемпіонату світу 2022 після того, як з'явилася інформація про те, що чемпіонат був, як було написано в електронному листі одного із функціонерів організації, "куплений" Катаром.

Спортивний оглядач Бі-Бі-Сі Девід Бонд каже, що попри численні суперечки всередині ФІФА, нічого іншого окрім перемоги Зеппа Блаттера уявити не можна.

Новини на цю ж тему