Стросс-Кана з літака виманювали мобільним

Копирайт изображения AP
Image caption Домінік Строс-Канн під час слухань у суді, на якому лунали звинувачення щодо його сексуальних домагань до покоївки готелю

Колишній глава Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан під час арешту заявляв про наявність в нього дипломатичного імунітету і скаржився на те, що його закували у наручники.

Інформація про це оприлюднена з посиланням на офіційні документи, що вміщують подробиці арешту Стросс-Кана в аеропорту Нью-Йорка.

Адвокат колишнього глави МВФ Бенджамін Брахман від коментарів на цю тему ухилився.

Стенограми, які прокуратура Нью-Йорка відкрила для доступу, змальовують, як персонал готелю та слідчі поліції змогли затримати високопосадовця під час спроби залишити Сполучені Штати на літаку компанії Air France.

Пан Стросс-Кан зателефонував до готелю, щоб повідомити про те, що забув свій мобільний. Представники готелю пообіцяли повернути мобільний телефон в терміналі аеропорту Кеннеді. Там і відбувся арешт.

Згідно з інформацією, яка міститься у стенограмі, в момент затримання Строс-Канн спочатку сказав, що не зможе потрапити на заплановану нараду наступного дня, а потім - що наручники тиснуть. Поліція також вимагала показати, що у глави МВФ у кишенях.

Нарешті Стросс-Кан запитав: "Чи потрібен мені адвокат?"

Домініка Стросс-Кана звинувачують у нападі на 32-річну покоївку готелю "Софітель", яка прийшла прибирати його номер. Екс-глава МВФ спростовує ці звинувачення.

Після кількох днів у в’язниці "Rikers Island" Домініка Стросс-Кана випустили під заставу в 1 мільйон доларів і помістили під домашній арешт з цілодобовою охороною.

Адвокат обвинуваченого, Бенджамін Брахман, раніше заявляв журналістам, що його клієнт заявить судді про свою невинуватість.

Домінік Стросс-Кан успішно керував МВФ у період глобальної фінансової кризи та доклав неабияких зусиль, щоби втримати під контролем боргову кризу в Європі. Він пішов з посади за кілька днів після свого арешту.

Новини на цю ж тему