Президент Сирії звернеться до народу

Президент Сирії Башар Асад вперше за останні два місяці звернеться до народу. За повідомленням державних ЗМІ, це звернення торкнеться "поточних подій".

Копирайт изображения AFP
Image caption Башар Асад може говорити про те, що вимоги тих, хто виходить на демонстрації, і тих, хто взяв до рук зброю, дуже різні

Обіцянки піти на поступки, озвучені паном Асадом під час попереднього телезвернення, не спинили антиурядові виступи.

В той час, як президент Сирії намагатиметься знову закликати до спокою, спецслужби продовжують протидіяти демонстрантам.

Близько 10-ти тисяч біженців, які залишили території на північному заході після розгортання там військових підрозділів, зараз перебувають у спеціальних таборах у Туреччині. Турецькі офіційні представники стверджують, що стільки ж біженців зосереджено з іншого боку кордону на території Сирії.

Самих біженців непокоїть інформація про перекриття сирійською армією кордону поблизу Бдами. Через цю ділянку переправляли усе необхідне для тих, хто перебуває зараз у Джіс Ал-Шугорі.

Копирайт изображения Getty
Image caption Турецька сторона стверджує, що кількість біженців з Сирії досягла 10 тисяч

Про що говоритиме президент Башар Асад цього разу, поки що не відомо.Але за попередніми даними, може йтися про те, що вимоги тих, хто виходить на демонстрації, і тих, хто взяв до рук зброю, дуже різні.

У першому зверненні 30 березня - через два тижні після початку антиурядових виступів у країні - президент Асад заявляв, що насильство стало "результатом змови деяких іноземних країн".

Опозиція домагається зміщення президента Асада. Урядові війська ведуть жорсткі дії проти тих, хто виступає проти чинного керівництва.

Кількість загиблих в Сирії може становити понад тисячу людей. Кількість заарештованих за участь в антиурядових протестах, за деякими даними, сягає 10-ти тисяч.

Повідомлення про події в Сирії важко підтвердити з незалежних джерел, оскільки іноземних журналістів не допускають у країну.

Раніше Папа Бенедикт XVI і ООН закликали сирійську владу не нападати на власних громадян.

Ці заклики пролунали по тому, як Британія і Франція запропонували, аби Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, що засуджує придушення протестів сирійською владою.

Проект резолюції не пропонує конкретних дій, однак навіть у такому вигляді йому опонують деякі країни.

Росія і Китай наголошують, що Сирія повинна владнати свій внутрішній конфлікт без зовнішнього втручання.