Президент Асад закликає до діалогу

Башар Асад втретє звртається до народу від часу початку ппротестів Копирайт изображения Reuters
Image caption Башар Асад втретє звертається до народу від часу початку протестів

У телезверненні до народу сирійський президент Башар Асад поклав відповідальність за кризу у його країні на тих, кого він назвав "саботажниками, які намагаються у своїх корисливих цілях використати законні вимоги до проведення реформ".

Він сказав, що вони зіпсували імідж Сирії у цілому світі під час протестів проти його правління, втім наголосив, що необхідно розрізняти вандалів та людей із законними та слушними вимогами.

Як і в попередньому зверненні 30 березня, через два тижні після початку антиурядових демонстрацій, президент Асад сказав, що протести в країні - це результат змови, розробленої за кордоном та перенесеної в Сирію. Він наголосив, що "її треба знищити, як мікроби в людському тілі".

Жодних фільтрів

Башар Асад наголосив, що молоді сирійці вперше зрозуміли та побачили, що таке хаос. Пан Асад сказав, що хоче вислухати всіх сирійців без жодних "фільтрів".

Президент Асад сказав, що розпочне загальнонаціональний діалог із якомога ширшим колом зацікавлених сирійців - представниками політичних сил, релігійними лідерами та цивільними.

Він наголосив, що всі сирійці повинні брати участь у боротьбі проти корупції на всіх рівнях. Він закликав усіх громадян брати участь у виборі майбутнього для країни, де не вщухають протести.

Заклик до біженців

Башар Асад також закликав всіх сирійців, які втекли від військових дій в Туреччину, негайно повернутись додому.

Близько 10-ти тисяч біженців, які залишили території на північному заході після розгортання там військових підрозділів, зараз перебувають у спеціальних таборах у Туреччині. Турецькі офіційні представники стверджують, що стільки ж біженців зосереджено з іншого боку кордону на території Сирії.

Самих біженців непокоїть інформація про перекриття сирійською армією кордону поблизу Бдами. Через цю ділянку переправляли усе необхідне для тих, хто перебуває зараз у Джіс Ал-Шугорі.

Промова в Університеті Дамаска стала першою за останні 2 місяці. Це також лише третя публічна промова від часу початку протестів у Сирії на початку березня.

Обіцянки піти на поступки, озвучені паном Асадом під час попереднього телезвернення, не спинили антиурядові протести.

Копирайт изображения AP
Image caption Тимчасове наметове містечко у Туреччині для біженців із Сирії

В той час, як президент Сирії намагається знову закликати до спокою, спецслужби продовжують протидіяти демонстрантам.

Кількість загиблих з березня в Сирії може становити понад 1000 людей. Кількість заарештованих за участь в антиурядових протестах, за деякими даними, сягає 10-ти тисяч.

Повідомлення про події в Сирії важко підтвердити з незалежних джерел, оскільки іноземних журналістів не пускають у країну.

Раніше Папа Бенедикт XVI і ООН закликали сирійську владу не нападати на власних громадян.

Ці заклики пролунали по тому, як Британія і Франція запропонували, аби Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, що засуджує придушення протестів сирійською владою.

Росія і Китай наголошують, що Сирія повинна владнати свій внутрішній конфлікт без зовнішнього втручання.

Новини на цю ж тему