Ночі жорстоких сутичок у Белфасті

Копирайт изображения Getty
Image caption У Белфаст стягнули додаткові підрозділи поліції

Через тринадцять років хиткого миру між католиками та протестантами на вулиці адміністративного центру Північної Ірландії Белфаста знову виплеснулися насильство і агресія.

Поліція повідомляє, що з обох сторін у вуличних зіткненнях у Белфасті брало участь близько 700 осіб. Основні події розгорталися в районі католицького анклаву в східній частині міста.

Під час інциденту один з фоторепортерів отримав вогнепальне поранення в ногу. Поліція наполегливо рекомендувала журналістам триматися подалі від сутичок.

У свою чергу поліцейські підрозділи були закидані пляшками із запалювальною сумішшю, на поліцейські кордони летіли піротехнічні засоби – димові шашки та ракети. За попередніми даними, є двоє постраждалих від опіків, поранені під час сутичко знаходяться в шпиталі.

Неспокій охоплює місто вже другу ніч. Поліцію особливо турбують поодинокі постріли, які лунають в напрямку їхніх підрозділів з боку учасників заворушень.

Новий конфлікт, який виник на релігійному ґрунті і який подекуди називають сектантським, став повною несподіванкою, як для властей, так і для поліції. Тринадцять років тому було підписано угоду, яка надовго припинила спалахи насильства та ворожнечі між католиками та протестантами.

Історично ця частина Белфасту завжди була неспокійною. Ще з 1920-их років тут існували ворожі стосунки між двома громадами. Протистояння загострилося у 1970 році. Після підписання мирних угод громади намагалися співіснувати мирно.