У Мумбаї вибухи з десятками жертв

Три майже одночасних вибухи у центрі Мумбая (Бомбея) призвели до загибелі 17 людей. 81 людину поранено.

Копирайт изображения AP
Image caption Поліція опитує свідків у районі Дадар

Влада штату Махараштра вже заявила про "скоординовану атаку терористів".

Вибухи пролунали у вечірній час. На вулицях Мумбая, який називають комерційною столицею Індії, було багато людей.

Поліція каже про використання саморобних вибухових пристроїв. Вони були підірвані на Завері Базар, в бізнес-районі Опера Хаус та в центральній частині Дадар.

У листопаді 2008 року у тому місті під час вибухів загинуло близько 170 людей.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у індійській столиці Делі Сутік Бісвас каже, що територія ринку вже ставала мішенню для терористичних нападів. Це місце добре відоме тим, що тут продають коштовності. Жвава торгівельна атмосфера завжди спостерігається і в районі Опера Хаус, а Дакар завжди переповнений людьми, які йдуть до поїздів міської залізниці.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Вибухи пролунали майже синхронно у трьох різних районах

Поки що прямого доведеного зв’язку з вибухами 2008 року і тими, які сталися в середу, немає.

Однак у столиці країни Делі, а також Калькутті було посилено заходи безпеки. Влада закликала населення по всій країні зберігати спокій.

У деяких інформаційних повідомленнях згадується про те, що попередні напади пов’язували з озброєним пакистанським угрупованням Лашкар-і-Тайба.

Упродовж останніх двох років поліція посилено слідкувала за безпекою в Мумбаї. Про попередження терористичного нападу влада повідомила у березні 2010, коли було заарештовано двох жителів Індії. Через кілька місяців, у вересні, небезпека терористичних дій була оголошена під час фестивалю Хінді.