Голова спецслужб: Брейвік діяв сам

Голова норвезької Поліцейської служби безпеки Янне Крістіансен повідомила Бі-Бі-Сі, що поки що не знайшли жодних доказів зв'язків Андерса Берінга Брейвіка з ультраправими екстремістами у Великій Британії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Спецслужби кажуть, що Брейвік діяв самостійно і що він не божевільний

Раніше у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що Брейвік був знайомий з деякими членами ультраправих організацій у Великобританії. У маніфесті на 1500 сторінках, який, як вважають, належить Брейвіку, сказано, що він був написаний у Лондоні.

Однак, на думку очільниці норвезьких спецслужб, Брейвік діяв сам.

"Я можу вам сказати, що на цей момент у нас немає доказів чи навіть ознак того, що він є частиною ширшого руху чи був пов'язаний з іншими осередками і що такі осередки взагалі існують", - заявила пані Крістіансен.

Голова норвезьких спецслужб також заявила, що не вважає Брейвіка божевільним, як про це заявив його адвокат.

"Божевільним" Брейвіка вважає і його батько. В інтерв'ю журналістам Йенс Брейвік сказав, що не може повірити у те, що сталося і більше ніколи не хоче бачити сина.

Він також сказав, що Брейвік мав би накласти на себе руки після того, що він вчинив.

Поліція називає імена загиблих

Тим часом норвезька поліція почала оприлюднювати імена 76 жертв, в загибелі яких звинувачено Андреса Берінга Брейвіка. Першими були опубліковані імена трьох загиблих в результатів вибуху бомби в Осло і одного вбитого на острові Утойя. Там Брейвік розстріляв більшість своїх жертв.

Нові імена загиблих будуть оприлюднюватися щодня о 18 годині.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що процес ідентифікації ускладений тим, що дехто був застрелений пострілом в обличчя.

Поліція продовжує пошуки людей, які вважаються зниклими безвісти після стрілянини на острові Утоя. Човни прочісують води навколо острова, очікуючи знайти тіла тих, хто міг бути застрелений у воді, коли тікав від нападника.

Новини на цю ж тему