Поліція називає імена жертв Брейвіка

Норвезька поліція почала оприлюднювати імена 76 жертв, в загибелі яких звинувачено Андреса Берінга Брейвіка. Першими були опубліковані імена трьох загиблих в результатів вибуху бомби в Осло і одного вбитого на острові Утойя. Там Брейвік розстріляв більшість своїх жертв.

Копирайт изображения Reuters
Image caption На острові Утойя, де в п'ятницю сталась справжня різня, зараз квіти, свічки і норвезькі прапори

Нові імена загиблих будуть оприлюднюватися щодня о 18 годині.

Бомба, яку було підірвано в Осло, призначалася для уряду, а літній молодіжний табір на острові був також створений правлячою Робітничою партією, сказав адвокат Брейвіка.

Він також заявив про те, що його підзахисний, найімовірніше, божевільний.

Андерс Берінг Брейвік проходить як звинувачений у кримінальній справі терористичного характеру і масовому вбивстві, що передбачає щонайбільше 21 рік ув’язнення.

У випадку перекваліфікації справи у злочини проти людства термін ув’язнення може скласти 30 років.

Міністр юстиції Кнют Сторбергет відзначив "фантастичну" роботу поліції та інших органів, які провели роботу з розслідування справи.

Заява міністра пролунала після жорсткої критики, яку преса спрямувала на поліцію. Зміст негативних коментарів зводився до того, що поліція діяла в тій ситуації занадто повільно. Вертольоти преси з'явились над островом раніше, ніж поліцейські. Поліція каже, що їхні сили були відтягнуті вибухом в Осло.

Журнал Searchlight стверджує, що норвезькі спецслужби ще в березні були поінформовані про те, що Брейвік замовив в Польщі партію хімікатів.

Новини на цю ж тему