В Лівії і далі лунають заклики Каддафі і тривають бої

Після захоплення повстанцями опорного пункту лівійського керівництва в Тріполі бої в столиці та інших районах країни не припиняються.

Копирайт изображения AP
Image caption Повстанці продовжують святкувати взяття Тріполі, хоча бої тут тривають

Повстанці ведуть бої з лояльними до полковника Каддафі підрозділами у декількох районах південної частини Тріполі, а також на схід від міжнародного аеропорту. Тут фактично сформувалася нова лінія фронту.

Два реактивних літаки НАТО пролетіли над містом на малій висоті, після чого пролунали два потужних бомбових вибухи. Крім того, повстанці підтвердили, що їхня атака на Тріполі була частиною спланованої операції, яку вони координували з НАТО. Повстанців тренували в Бенгазі, а потім таємно переправляли до столиці, де вони чекали початку атаки.

В середу стрілянину на вулицях Тріполі чули і з готелю Rixos, де розміщені іноземні журналісти.

Тут в готелі залишаються охоронці вірних Каддафі підрозділів. Як передає журналіст Бі-Бі-Сі Метью Прайс, працівники преси з готелю вийти не можуть і через цих охоронців, і через те, що на дахах будинків засіли каддафівські снайпери.

Місцезнаходження самого Каддафі досі невідоме, однак полковник заявив про себе новим зверненням з приводу нічних боїв.

Звернення транслювали по радіо. В промові Каддафі заявив про те, що здійснює "тактичний" відступ з місця дислокації в Баб аль-Азізія. Однак як передав з місця подій кореспондент Бі-Бі-Сі Уай Девіс, це твердження було сприйняте як малоймовірне.

Копирайт изображения AP

Після того, як в район Баб аль-Азізія прорвалися повстанці, вони зіткнулися ще з одним фактором небезпеки - обстрілом снайперів з підрозділів, що підтримують Каддафі.

Попри обіцянки Каддафі досягти перемоги або померти мученицькою смертю, досі нема підтвердження, чи знаходився полковник та його родина в Баб аль-Азізії в момент штурму повстанцями.

Як припускають, полковник Каддафі буде намагатися утримувати оборону в двох інших містах: Сірт, розташованому на узбережжі, і Себха за 650 кілометрів на південь від столиці. Себху також називають місцем, звідки для Каддафі відкривається шлях для втечі в сусідні Нігер та Чад.

Невідомо для знищення яких цілей зараз задіяні сили НАТО. Однак телеканал Аль-Арабія розповсюдив інформацію, що, можливо, це артилерія сил лоялістів, яка вела артилерійський обстріл міст Зуара та Аджелат.

Тим часом, Національна перехідна рада вже веде мову про необхідність відбудови країни. Про це, зокрема, йшлося на донорській конференції в Катарі.

Національна перехідна рада озвучила суму у 2,5 мільярди доларів, за рахунок якої сподіваються також відновити нафтовидобувну інфраструктуру.

Новини на цю ж тему