Британські літаки завдали ударів по Сирту

Британські винищувачі "Торнадо" нанесли точкові удари по великому бункеру в Сирті, рідному місті полковника Каддафі.

Копирайт изображения AFP
Image caption Лівійські повстанці укріплюють свої позиції на підступах до Сірту

Міністр оборони Великобританії підтвердив, що літаки вилетіли з бази Мархам у Норфолку у ніч на п'ятницю.

У бункері міститься військовий центр управління, однак немає жодних ознак того, що на час атаки Каддафі перебував у Сирті чи в самому бункері.

"Питання стоїть не в тому, щоб знайти Каддафі, ми маємо забезпечити, аби його режим не мав можливостей і далі вести війну проти власного народу," - сказав Бі-Бі-Сі британський міністр оборони Ліам Фокс. "Атака, яку ми здійснили минулої ночі по бункеру у Сирті необхідна була для того, аби позбавити режим альтернативного командного пункту у разі, якщо той вирішить залишити країну".

Лівійські повстанці також просуваються дорогою в напрямку Сирту, підтягуючи танки і ракетні установки.

Лідери повстанців закликали уряди інших країн розморозити лівійські грошові резерви.

ООН вже погодилась розблокувати 1,5 млрд доларів лівійських активів, заморожених у лютому, коли були запроваджені санкції проти режиму Каддафі.

Заклики ООН

Копирайт изображения Reuters
Image caption Запеклі бої спалахнули в районі Абу-Салім - одному з районів Тріполі

Організація Об’єднаних Націй закликала сторони конфлікту в Лівії вжити всіх заходів для недопущення проявів жорстокості та помсти. Заява ООН з’явилася як реакція на останні повідомлення про те, що і повстанці, і сили, що зберігають вірність Каддафі, вдаються до масових вбивств та розправ.

Однак речник з прав людини ООН Руперт Колвіл зазначив, що поки що факти масових вбивств і катувань підтвердити складно, оскільки рішення має бути винесене за результатами роботи спеціальної комісії з розслідування.

Керівник Національної перехідної ради Мустафа Абдул Джаліл закликав повстанців не вдаватися до актів помсти.

Як повідомив кореспондент Бі-Бі-Сі Руперт Вінгфілд-Хейз, до столичного шпиталю в районі Мітіга доправили тіла 17 колишніх в’язнів з числа повстанців, до яких, за твердженням лікарів, застосовували тортури.

Доктор Хуез Зайтан, британський медик, який працює в цьому шпиталі, повідомив, що на половині з цих тіл вогнепальні поранення на потилицях, інші загиблі мають травмовані руки та ноги.

Водночас в Тріполі виявили тіла близько десятка бійців із загонів, лояльних до Каддафі. Більшість тіл сильно обгоріли. Двоє із загиблих були зі зв’язаними за спиною руками.

Попри запеклі бої і в столиці, і в інших районах країни повстанці заявили про перенесення своєї штаб-квартири з міста Бенгазі до Тріполі.

Новини на цю ж тему