У пошуках кохання

Які додатки для знайомств завойовують серця користувачів у різних куточках світу?

Мільйони людей у світі в пошуках своєї "половинки" послуговуються додатками для знайомств, щоб подолати соціальні бар'єри, напружені графіки і сором'язливість.

Багатьом ці додатки допомогли, але інші розповідають про розпач, а в деяких випадках навіть про погрози і шантаж.

Які додатки знайомств найбільше завантажували в 2015 році в 50 країнах

Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році
Badoo
21
Tinder
18
Інші
11

Завдяки даним, наданим виключно для ВВС аналітичною компанією App Annie, можна проаналізувати поширеність і дієвість певних додатків. Якщо поглянути на 50 найбільших ринків для мобільних додатків, то в 2015 році переважали дві назви - Badoo і Tinder.

Через майже 10 років після запуску додаток Badoo був найпопулярнішим у 21 країні.

Tinder був найбільш завантажуваним у 18 країнах, а в багатьох інших був на другому місці після Badoo.

Європа

Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році у Європі Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році у Європі

Тут точиться запекла боротьба між двома найбільшими додатками. Tinder переважає в північних країнах; Badoo - на сході і на півдні. У німецькомовних країнах найпопулярніший Lovoo - розробка програмістів Дрездена.

Насильно милим не будеш Енді, 45 років, Лондон

45-річний Енді народився в Шотландії, але живе в Лондоні. Був двічі одружений і двічі розлучився. Має 21-річну доньку від першого шлюбу. Він послуговується Tinder кілька років.

"Створюєш собі ідеальний профіль за допомогою своїх найкращих фото і найбільш креативних рядочків тексту, внаслідок чого формується якийсь персонаж, у реалістичність якого з часом і сам починаєш вірити. Всі тут роблять так само.

"Кілька тижнів обмінюєшся з кимось посланнями, аж врешті домовляєшся про зустріч. На зустрічі відразу стає зрозуміло, що жоден із вас не відповідає очікуванням, і ви собі розходитеся.

"Насильно милий не будеш. Негатив у тому, що повертаєшся додому сам з відчуттям поразки і усвідомленням, що треба починати цілий процес з самого початку.

"Американські гірки" Енді
Тривалість: 0:26

"Щоб цьому протистояти, зазвичай одночасно розмовляєш із трьома або чотирма потенційними партнерами. Весь цей процес дуже узалежнює, але водночас він спустошує. Залежність викликана здебільшого самотністю, що, власне, і штовхає до пошуків товариства".

Окрім Росії, єдина країна, де популярний додаток Frim, - Єгипет

Азія

Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році в Азії Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році в Азії

Домінування Tinder та Badoo не поширюється на Східну Азію, де кожна країна має дуже специфічні вподобання. У Китаї Momo намагається відійти від свого первісного формату і створити соціальну мережу

Батьки непевні, що ви знайдете гарного партнера Шруті, 30, Делі, Індія

30-річна Шруті і 31-річний Нітін живуть у Делі і працюють у сфері фінансових послуг. Вони знайшли одне одного на TrulyMadly - індійському додатку для знайомств, який посів друге місце після Tinder за кількістю завантажень у 2015 році. Вони одружилися в листопаді.
"Спочатку ми не говорили батькам, що познайомилися через додаток для знайомств, але щойно вони дізналися, поставилися до цього спокійно, тому що ми належимо до однієї касти та сповідуємо одну релігію", - говорить Шруті.
"Батьки сумніваються, що ви знайдете гарного партнера через такий додаток, тому що там люди прагнуть фальшивих стосунків – лише швидко провести час із дівчиною чи хлопцем".
"У шлюбах за домовленістю – інша вада. Ви зустрічаєтесь з дівчиною та її родиною і за кілька днів маєте дати відповідь, - говорить Нітін. - Мені це не до вподоби, бо так я позбавлений свободи або контролю".

Як наші батьки відреагували
Тривалість: 0:33

"Вони дозволять приватну зустріч із цією людиною на 15 або 20 хвилин, але як можна робити якісь висновки про людину після 15- або 20-хвилинної зустрічі", - говорить Шруті.

У Південній Кореї рівень популярності додатків для знайомств дуже низький у порівнянні з іншими додатками.

Близький Схід

Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році на Близькому Сході Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році на Близькому Сході

Єгипет і Саудівська Аравія послуговуються додатками з малою популярністю за межами своїх кордонів. Окрім Єгипту, єдина країна, де Frim займає гарні позиції, це - Росія. Подібна ситуація із WhosHere, у якого найбільше дописувачів із Саудівської Аравії та Кувейту.

Більшість з них прагнуть вивести стосунки на наступний рівень Айша, 42 роки, Кувейт

Айші, чиє ім'я було змінене, 42 роки, живе з батьками у Кувейті. Вона не хоче розкривати свою особистість, тому що подібні знайомства в її культурі не схвалюють.

"Я послуговуюся Badoo. Прагну знайти друзів по всьому світу. Я намагаюся знайти людей із відкритим серцем, добрих, розумних, дотепних. Людей, які прагнуть пізнати і відкрити інших.

"Під час першої зустрічі я трохи соромлюся, як будь-яка арабська дівчина соромиться незнайомців. Дотримуюсь багатьох традицій. Але в той же час, я у тому віці, коли вміють розрізняти, що добре і що погано. Я зразу кажу, що пропоную лише дружбу. Більшість не погоджуються - вони хочуть перевести стосунки на наступний рівень. Але деякі говорять, що потребують того ж самого. Я знайшла більше п'яти друзів у такий спосіб. Це дуже-дуже рідкісні стосунки.


"Моя родина не вітає такий вид стосунків, вони не сприймають такі відносини між чоловіками і жінками. Але вони знають мене дуже добре, вони також знають, що я не буду робити нічого поганого. У той же час я маю бути обережною з традиціями, моєю релігією ... з усім".

WhosHere популярний лише на Близькому Сході, але в інших місцях не прижився

Південна Америка

Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році в Південній Америці Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у 2015 році в Південній Америці

Можливо, Badoo тут і лідирує, але цей додаток зовсім на трохи випереджає Tinder. У Південній Америці додатки для знайомств особливо популярні, якщо порівнювати з іншими додатками.

Більше не треба цього соромитися. Дебора, 22 роки, Сан-Паулу, Бразилія

Деборі 22 роки, вона мешкає у Сан-Паулу. Вона працює у сфері кіновиробництва, не має партнера та користується Tinder і Happn. "Я ходила до клубів, але туди, здається, всі ходять заради одного - підчепити хлопця чи дівчину. Мені не подобається це відчуття. Здається, наче ти на полюванні, або на тебе полюють. У Бразилії деякі хлопці в клубах можуть бути справді наполегливими. Інколи вони намаються поцілувати тебе навіть тоді, коли тобі цього не хочеться.
"З додатками все значно поступовіше. Навіть якщо ви сором'язливі, ви можете просто перетнутися з кимось та розпочати розмову.

"Я не дуже багато ходжу гуляти, але мені тепер не потрібно цього робити, щоб когось знайти. Просто покористуватися додатком кілька хвилин, і можна знайти когось хоча б поговорити.

Дебора розповідає про те, як вона вдається до блокування
Тривалість: 0:37

"До того, як з'явилися додатки, вони користувалися сайтами для знайомств. Але люди мого віку ніколи не будуть ними користуватися. Tinder та Happn зробили онлайн-знайомства більш доступними та менш незручними для молоді. Більше не треба цього соромитися, адже більшість твоїх друзів користуються цим".

Tinder поступається Badoo лише двома позиціями у рейтингу лайфстайл-додатків у Бразилії, Чилі та Аргентині

Африка

Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у ПАР, Нігерії і Кенії Мапа з найпопулярнішими додатками знайомств у ПАР, Нігерії і Кенії

Брак хорошого мобільного інтернету у багатьох частинах Африки означає, що ринок додатків тут тільки зароджується. Чимало людей радше використовують соціальні мережі, аніж спецільні платформи для знайомств. ПАР - єдина країна Африки, яка потрапляє до 50 найбільших світових ринків додатків.

Я подумав: "Сьогодні - останній день мого життя у цьому світі" "Джон", 32 роки, Найробі, Кенія

Джону (його ім'я було змінене) 32 роки, він працює у салоні краси в Найробі. Він не хоче афішувати своє справжнє ім'я, оскільки може втратити роботу та дім, якщо його бос та власник житла дізнаються, що він - гей. Він використовує PlanetRomeo та Facebook, щоб знайомитися з чоловіками, хоча і мав якось неприємний досвід у такій ситуації.
"Він роздягнув мене, потім я роздягнув його. А через 5 хвилин двоє чоловіків зайшли до будинку. Вони почали кричати: "Ви що - геї?"

"Вони вимагали від мене заплатити 50 тисяч (кенійських шилінгів) і погрожували звернутися до Мунгікі (злочинна банда в Кенії), а ті, своєю чергою, переїхали б мене машиною або спалили б.

"Я подумав: "О, Господи, сьогодні - останній день мого життя у цьому світі".

Джон зумів утекти неушкодженим.

В Африці ринок платних мобільних додатків перебуває на зародковій стадії

Північна Америка

Мапа з найпопулярнішими в 2015 році додатками знайомств у Північній Америці Мапа з найпопулярнішими в 2015 році додатками знайомств у Північній Америці

Так само, як Австралія та Британія, Канада і США обирають Tinder, щоби знайомитися з новими людьми, тоді як Мексика наслідує Південну Америку та схиляється до використання Badoo. Tinder є десятим у рейтингу найпопулярніших лайфстайл-додатків у Канаді та п'ятнадцятим - у США.

Подружки шукають за мене Вітні, 24 роки, Нью-Йорк, США

Вітні - 24 роки, вона мешкає в Нью-Йорку та працює у сфері маркетингу. Вона здебільшого користується Tinder та OKCupid.

"В Нью-Йорку мешкає вісім мільйонів людей. Як тут взагалі можна когось знайти? Так багато людей, так мало часу. Тому ми користуємося технічними новинками для всього. У нас є Uber, є навіть спеціальний додаток для прання. Чому б не користуватися додатком для знайомств?

"У мене є подружки, які не мають партнерів, тож вони забирають мій телефон і починають шукати хлопців для мене, бо це перетворюється на гру, в залежність від якої потрапляєш".

Вітні: я роблю це навіть на зустрічах
Тривалість: 0:20

"Це безумство. Будуть хлопці, які тільки й казатимуть: "Хочеш перетнутися? Давай перетнемося? Хочеш побачитися просто зараз? Щоб ти хотіла поробити?" Навіть, якби мені був потрібний хтось лише на одну ніч, це не був би такий хлопець. Мені не потрібний той, хто повністю ігнорує етикет".

Найпопулярніші додатки знайомств по країнах

Країна Найпопулярніший додаток для знайомств
Аргентина Badoo
Австралія Tinder
Австрія Lovoo
Бельгія Tinder
Бразилія Badoo
Болгарія Badoo
Канада Tinder
Чилі Badoo
Китай Momo
Колумбія Badoo
Чехія Badoo
Данія Tinder
Єгипет Frim
Фінляндія Tinder
Франція Tinder
Німеччина Lovoo
Греція Tinder
Угорщина Badoo
Індія Tinder
Індонезія Badoo
Ірландія Tinder
Ізраїль Tinder
Італія Badoo
Японія YYC
Кенія Badoo
Кувейт Badoo
Країна Найпопулярніший додаток для знайомств
Малайзія Badoo
Мексика Badoo
Нідерланди Tinder
Нова Зеландія Tinder
Нігерія Badoo
Норвегія Tinder
Фiлiппiни Tinder
Польща Badoo
Португалія Badoo
Румунія Badoo
Росія Frim
Саудівська Аравія WhosHere
Сiнгапур Tinder
ПАР Badoo
Південна Корея Heartbeep
Іспанія Badoo
Швеція Tinder
Швейцарія Lovoo
Китайський Тайбей iPair
Таїланд Badoo
Туреччина Badoo
Україна Badoo
ОАЕ Badoo
Британія Tinder
США Tinder
В'єтнам Paktor

Для 50 найбільших ринків додатків у світі (а також для двох країн Африки - Нігерії та Кенії) ми виокремили найпопулярніші додатки знайомств серед лайфстайл та соціальних додатків на Apple's App Store та в Google Play Store. Ми називаємо додатком для знайомств додаток, який рекламує себе як такий, що використовується для того, щоб зустрічатися з новими людьми, або для побачень. Наприклад, ми не враховуємо Facebook чи Whatsapp, хоча чимало людей використовують їх, щоб знайомитися з новими людьми. Користувачі додатками спілкувалися з Саймоном Мейбіном. Цю сторінку спроектувала Емілі Макгваєр, продюсерами виступили Генрі Клас Прайс та Джон Волтон, розробник - Пуніт Шах.