صفحه ویژه؛ اسکار ۲۰۱۷

مهمترین خبرها

 • oscar

  اشتباه دیگر اسکار؛ درگذشته‌ای که نمرده بود

  اعلام اشتباه برنده جایزه بهترین فیلم، تنها سوتی مراسم اسکار امسال نبود.. جن چپمن، تهیه کننده فیلم، که زنده و سالم است عکسش در قسمت بزرگداشت درگذشتگان مراسم اسکار منتشر شد در حالی که نام صاحب عکس جنت پترسون ذکر شده بود. خانم پترسون که طراح لباس بود در سال ۲۰۱۵ درگذشت.

 • پنج گاف در اهدای جوایز؛ مایکل جکسونی که 'هنرمند هزاره' نبود

  لحظه‌ای که اعلام شد جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۷ اشتباهی به عالم هپروت (لالا لند) داده شده و برنده واقعی فیلم مهتاب است به بخشی از تاریخ صنعت سرگرمی دنیا تبدیل خواهد شد. گروه سازنده عالم هپروت اواسط بیانیه‌شان بودند که مشخص شد باید اسکارشان را دو دستی به فیلم مهتاب تقدیم کنند. این اولین باری نبود که در یک مراسم بزرگ و طی پخش زنده تلویزیونی مشخص شد که نام برنده (و البته بازنده) به اشتباه اعلام شد.

 • آلبوم عکس؛ اسکار ۲۰۱۷

  هشتاد و نهمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار یکشنبه ۲۶ فوریه در لس‌آنجلس برگزار شد.

 • ویدیو, اسکار ۲۰۱۷؛ جشنواره ای سیاسی, مدت 3,20

  مراسم اهدای جوایز اسکار قرار است فردا برگزار شود.

 • فهرست برندگان اسکار ۲۰۱۷

  هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار یکشنبه ۲۶ فوریه در لس‌آنجلس برگزار شد.

 • سردرگمی در پایان مراسم اسکار؛ شرکت مسئول عذرخواهی کرد

  دقایق پایانی مراسم اسکار با سردرگمی بی‌سابقه‌ای روبرو شد؛ و نام فیلم عالم هپروت به عنوان بهترین فیلم خوانده شد در حالیکه لحظاتی بعد اعلام شد برنده اصلی فیلم مهتاب است.

 • 'فروشنده' اصغر فرهادی اسکار گرفت

  فیلم فروشنده اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار ۲۰۱۷ را کسب کرد. آقای فرهادی پنج سال پیش هم با فیلم جدایی نادر از سیمین خود برنده جایزه اسکار شده بود.

 • آیا بهترین فیلم‌ و بهترین بازی‌ها برنده اسکار می‌شوند؟

  جایزه اسکار قاعدتا باید به بهترین فیلم‌ها و به بهترین بازی‌ها برسد اما در واقع بسیاری عوامل دیگر در اینکه چه کسی مجسمه طلایی اسکار را در دست بگیرد دخالت دارند. سوال این است که آیا اسکار به بهترین فیلم‌ها می‌رسد؟

 • اسکار؛ سینماگر سوری نتوانست به اسکار برود

  خالد خطیب، سینماگر ۲۱ ساله سوری، نتوانسته برای مراسم اسکار به آمریکا برود. او از جمله عوامل فیلم " کلاه سفیدها" است که نامزد جایزه اسکار شده است.

 • اسکار ۲۰۱۷: منتقدان درباره پنج فیلم خارجی چه می‌گویند؟

  با این که جایزه اسکار به خاطر نمایش نسبتا محدود فیلم‌های خارجی‌زبان و به اصطلاح زیرنویس‌دار در آمریکا به اندازه جوایز فستیوال‌های بزرگ اروپایی اهمیت ندارد، اما معمولا این جایزه می‌تواند کلید ورود فیلم‌ساز به صنعت سینمای آمریکا یا بازسازی فیلمش در هالیوود باشد.

 • اسکار ۲۰۱۷: نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  در این مطلب نامزدهای جایزه بهترین بازیگر مرد در هشتاد و نهمین دوره اسکار را مرور می‌کنیم. این مراسم روز یکشنبه ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (۸ اسفند) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

 • اسکار ۲۰۱۷: نامزدهای بهترین فیلم خارجی

  در این مطلب بهترین فیلم های غیر انگلیسی زبان برای دریافت جایزه اسکار معرفی شده اند. این مراسم روز یکشنبه ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (۸ اسفند) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

 • اسکار ۲۰۱۷: نامزدهای بهترین بازیگر زن

  در این مطلب نامزدهای جایزه بهترین بازیگر زن در هشتاد و نهمین دوره اسکار را مرور می‌کنیم. این مراسم روز یکشنبه ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (۸ اسفند) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

 • جشنواره برلین؛ اعتراض به ترامپ در یکی از سیاسی‌ترین دوره‌ها

  اگر در سال گذشته بحران پناهجویی موضوع داغ برلیناله بود،‌ امسال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده و تصمیمات مناقشه‌برانگیز او هم به ماجرا اضافه شدند. زلزله‌های سیاسی و اجتماعی سالی که گذشت، از ماجرای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گرفته تا پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات دست به دست هم دادند تا شصت و هفتمین جشنواره فیلم برلین یکی از سیاسی‌ترین دوره‌های این جشنواره باشد.

 • دعوت شهردار لندن از مردم برای تماشای فیلم فروشنده در میدان ترافالگار

  صادق خان، شهردار لندن، از مردم خواسته است تا در روز برگزاری مراسم اسکار، در میدان معروف ترافالگار لندن جمع شوند و به طور دسته‌جمعی فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی را تماشا کنند. شهردار لندن گفته است: "ما میدان ترافاگار را برای یک مناسبت بسیار ویژه به بزرگ‌ترین سینمای لندن تبدیل می‌کنیم."

 • مونلایت، فیلمی با بودجه اندک و نامزد بسياری از جوایز هالیوودی

  منتقدان "مونلایت" را به عنوان بهترین نمونه فیلم‌سازی با سوژه بیان تنوع ستوده‌اند. اما کارگردانش می‌گوید این فیلم پاسخی به انتقادهای سال گذشته از احاطه هنرمندان سفید پوست بر جوایز اسکار نیست.

 • فیلم کارگردان ایرانی‌الاصل برنده بفتا شد

  در مراسم اهدای جوایز بفتای امسال در لندن٬ بابک انوری کارگردان ایرانی-بریتانیایی٬ برنده بهترین فیلم اول شد. فیلم "عالم هپروت" هم بیشترین جوایز جشنواره را به دست آورد.