انتقاد از عکس و تیتر یک روزنامه از رهبران بریتانیا و اسکاتلند

Image caption ترزا می و نیکلا استورجن در صفحه اول دیلی میل

عکس و تیتر روی جلد شماره امروز (سه‌شنبه، ۲۸ مارس) روزنامه دیلی میل، نسخه چاپ اسکاتلند حاشیه‌های زیادی همراه داشته است که بسیاری آن را جنسیت‌زده و باعث تحقیر زنان خوانده‌اند. در عکس ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در کنار نیکلا استورجن، وزیر اول اسکاتلند نشسته که هر دو دامنی تا بالای زانو پوشیده‌اند.

تیتر از کلمه "پا" استفاده ایهامی کرده که در اینجا علاوه بر آنکه به پاهای دو سیاستمدار زن بریتانیایی اشاره دارد، معنی فرار کردن هم می‌دهد. تیتر می‌گوید: "برگزیت مهم نیست، هرکه برد فرار می‌کند" که شاید بتوان آن را این‌گونه هم خواند "برگزیت را بی‎خیال، پاها رو بچسب".

بسیاری فعالان اجتماعی و سیاستمداران در بریتانیا به این روزنامه حمله کرده‌اند.

نیکی مورگان، نماینده پارلمان بریتانیا در توییتر خود نوشته: "جدا؟ عالی‌ترین سیاستمداران زن ما باید براساس پاهایشان قضاوت شوند و نه سخنان‌شان؟"

ایوت کوپر، نماینده دیگر پارلمان نیز در تویتتر خود نوشته: "دو زن درباره خروج بریتانیا (از اتحادیه اروپا) تصمیم می‌گیرند و روی جلد یک روزنامه چسبیده به پایین‌ تنه‎شان."

این دو سیاستمدار روز دوشنبه در آستانه فعال کردن ماده ۵۰ پیمان لیسبون برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در گلاسکو دیدار کردند. خانم استورجن مخالف سرسخت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست و خواهان برگزاری رفراندم مجدد استقلال اسکاتلند پس از فعال کردن این ماده شده است که با مخالفت خانم می روبه‌رو شده است.

بیشتر بخوانید:

موضوعات مرتبط