اعتراض مجریان زن بی‌بی‌سی به تبعیض در پرداخت دستمزد

از بالا سمت چپ: امیلی میتلیس، ویکتوریا دربیشر، لیز دوست، میشل حسین، الکس جونز، فیونا بروس و کلر بولدینگ از امضا کنندگان نامه هستند

منبع تصویر، BBC Sport

توضیح تصویر،

از بالا سمت چپ: امیلی میتلیس، ویکتوریا دربیشر، لیز دوست، الکس جونز، فیونا بروس و میشل حسین از امضا کنندگان نامه هستند

شماری از مشهورترین مجریان زن بی‌بی‌سی، از این رسانه خواسته‌اند که هر چه سریع‌تر به ماجرای تبعیض در دستمزد مردان و زنان رسیدگی کند.

آن‌ها در نامه‌ای سرگشاده به تونی هال، رئیس رسانه دولتی بریتانیا، از او خواسته‌اند که تفاوت پرداخت حقوق زنان و مردان را که سال‌ها وجود داشته، اصلاح کند.

روز چهارشنبه، بی‌بی‌سی بنا به درخواست دولت، در گزارش سالانه خود فهرست حقوق ستاره‌هایی را منتشر کرد که سالانه بیش از ۱۵۰ هزار پوند ( ۱۹۰ هزار دلار) دستمزد دارند.

این فهرست که برای اولین بار منتشر می‌شد، سر و صدای زیادی ایجاد کرد. نکته دیگر این بود که به طور رسمی آشکار شد دو سوم از مجریان و ستاره‌هایی که بیش از ۱۵۰ هزار پوند حقوق می‌گیرند، مرد هستند.

بیشتر درباره تبعیض جسنیتی در محیط کار:

توضیح ویدئو،

انتشار حقوق‌های نجومی ستاره‌های بی‌بی‌سی

بیش از ۴۰ مجری و ستاره زن از جمله میشل حسین و لیز دوست، نامه اعتراض به رئیس بی‌بی‌سی را امضا کرده‌اند.

در این نامه گفته شده است: "سال‌هاست که ما به این موضوع شک داشتیم که در بی‌بی‌سی حقوق زنان در مقایسه با مردانی که همان کار را انجام می‌دهند، کم‌تر است."

به گفته معترضان، این تبعیض فقط افراد با حقوق‌های بالا را شامل نمی‌شود و در تمام بدنه رسانه از تولید، بخش فنی و ... را در بر می‌گیرد.

بی‌بی‌سی گفته تا سه سال دیگر یعنی سال ۲۰۲۰ میلادی تفاوت حقوق زنان و مردان را اصلاح خواهد کرد اما چهره‌های مشهور بی‌بی‌سی در این نامه گفته‌اند انتظار دارند که در عصر برابری این رسانه همین الان اقدام کند.