۲۰۰ نفر در درگیری طایفه‌ای باغملک اهواز محکوم شدند

باغملک

منبع تصویر، MEHR

فیروز کیانپور اتابکی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان باغملک گفت: "محکومیت حدود ۲۰۰ نفر از افراد درگیر در نزاع طایفه‌ای روستای پتک جلالی باغملک قطعی شده و آماده اجرای حکم هستند."

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، آقای اتابکی افزود که این افراد به ۲ سال حبس و ۲ سال تبعید به خارج از استان محکوم شده‌اند.

براساس اعلام دادستان عمومی و انقلاب اتهامات این افراد نزاع دسته جمعی، اخلال در نظم عمومی ،حمل سلاح غیر مجاز ،تخریب و تهدید عنوان شده است.

آقای کیانپور با اشاره به دستگیری های جدید مرتبط با این پرونده گفت که علاوه بر ۲۰۰ نفری که محکومیت آنها قطعی شده، تعدادی از متهمان دستگیر و به زندان ارسال شده اند.

در این باره بیشتر بخوانید:

درگیری بین ۲ طایفه محمدی و موسایی از هشت سال پیش به دلیل اختلافات ملکی آغاز شده و هر از چند گاهی شعله‌ور می شود. متهمان این درگیری در بیش از ۹ روستای باغملک و ۲ روستای رامهرمز ساکن هستند. از سال ۹۴ که این درگیری ها شدت گرفته ۱۹ نفر از اهالی این ۲ طایفه کشته شده اند.

باغملک در شمال شرق خوزستان واقع شده است. روستای پتک جلالی محل وقوع این درگیری ها از توابع بخش میداوود این شهرستان است. در این روستا ۲۵۰ خانوار با جمعیت ۲ هزار نفر ساکن هستند.