'علت سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس، فعال شدن خودکار سیستم کنترل پرواز بوده'

قطعات متلاشی شده هواپیمای پرواز ۳۰۲ اتیوپی حق نشر عکس Getty Images
Image caption قطعات متلاشی شده هواپیمای پرواز شماره ۳۰۲ اتیوپی

تحقیق در مورد علل سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس، در اتیوپی به این نتیجه ابتدایی رسیده که فعال شدن خودکار یک سیستم کنترل پرواز، باعث سانحه بوده است.

روزنامه وال استریت ژورنال این یافته‌ها را از قول منابعی نقل کرده که در روز پنجشنبه در نشستی، این نتایج را در اختیار مقام‌های اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده قرار داده‌اند.

سیستم کنترل پرواز برای جلوگیری از افت سرعت هواپیما طراحی شده است.

شرکت بوئینگ گفته از آنجا که تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد، فعلا نمی‌تواند ابراز نظر کند و گفت هر سوالی را باید از کارشناسانی پرسید که در حال بررسی حادثه سقوط هستند.

در همین حال، وزارت حمل و نقل اتیوپی نیز اعلام کرد که به زودی درباره گزارش وال‌استریت ژورنال، نظری را منتشر خواهد کرد.

این سیستم خودکار کنترل کننده پرواز در سانحه سال گذشته خطوط هوایی متعلق به اندونزی نیز نقش داشت که در اثر آن ۱۹۰ مسافر جان باختند.

در دو حادثه سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس، ۳۴۶ نفر کشته شدند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption بوئینگ مکس یکی از بزرگترین هواپیماهای مسافربری جهان است

بوئینگ ۷۳۷ مکس-۸ هواپیمایی جدید است که استفاده تجاری از آن در سال ۲۰۱۷ شروع شد.

در پی سقوط هواپیمای خطوط لایون در ماه اکتبر محققان گفتند که به نظر می‌رسید خلبان‌ها برای مهار سیستمی اتوماتیک که وظیفه آن جلوگیری از کم شدن سرعت هواپیماست در تقلا بودند.

این سیستم اتوماتیک از توانایی های جدید در بوئینگ ۷۳۷ مکس است و برای جلوگیری از وضعیتی طراحی شده که در صنعت هواپیمایی به "واماندگی" معروف است. یکی از شرایطی که به "واماندگی" ختم می‌شود، کم بودن سرعت هواپیماست.

یافته‌ها در مورد سانحه سال گذشته لاین‌ایر نشان می‌دهد که سیستم "ضد واماندگی" بیش از ۲۰ بار دماغه آن هواپیما را پایین داده بود.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا می‌گوید مشابهت‌هایی بین هردو حادثه وجود دارد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption هواپیماهای بوئینگ مکس که در فرودگاهی در جنوب کالیفرنیا پارک شده‌اند. شرکت‌های هواپیمایی ناچار شده‌اند که استفاده از این مدل بوئینگ را متوقف کنند

بوئینگ این نرم‌افزار را مجددا طراحی کرده تا در صورت دریافت اطلاعات نادرست از حسگرها، سیستم ضد واماندگی غیرفعال شود.

یک سیستم هشدار دهنده نیز که در گذشته نصب آن اختیاری بود، به عنوان بخشی از این بهسازی در هواپیماهای ۷۳۷ مکس تعبیه خواهد شد.

هیچ‌کدام از هواپیماهای خطوط هوایی اندونزی و اتیوپی که سقوط کردند، از این سیستم هشداردهنده استفاده نمی‌کردند. این سیستم برای مطلع کردن خلبان از تولید داده‌های ضدونقیض در حسگرها طراحی شده است.

اوایل این هفته بوئینگ گفت ارتقای سیستم نرم‌افزاری به معنی پذیرفتن این امر نیست که سیستم باعث سانحه شده است.

هنوز دلیل اصلی بروز دو حادثه مشابه هوایی اعلام نشده است.

موضوعات مرتبط