آیا سپاه پاسداران آماده جنگ تمام عیار با آمریکا بود؟

آیا سپاه پاسداران آماده جنگ تمام عیار با آمریکا بود؟

سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، در مصاحبه‌ای تفصیلی با تلویزیون ایران حاضر شد و درباره فعالیت‌های مختلف نیروی تحت امرش توضیحاتی داد، اما به سرنگون کردن هواپیمای مسافربری اوکراینی اشاره‌ای نکرد.

آقای حاجی‌زاده در این مصاحبه، که بیش از نیم ساعت به طول انجامید ، درباره طیفی از موضوعات، به خصوص پرتاب اخیر یک ماهواره نظامی و همینطور حمله موشکی دی ماه به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق سخن گفت، اما راجع به سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی با دو موشک سپاه چیزی نگفت.

او درباره حمله موشکی به پایگاه عین اسد گفت برآورد سپاه این بود که آمریکا به سرعت واکنش نشان می‌دهد و به اهدافی در ایران حمله می‌کند، که به گفته او در چنین صورتی سپاه با در نظر گرفتن "۴۰۰ هدف" آماده واکنش متقابل بود.

نازنین جاوید، مجری برنامه چشم‌انداز بامدادی ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۲۵ آوریل ۲۰۲۰)، گفتگویی داشت در این باره با مهدی مهدوی آزاد، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسایل سیاسی ایران ساکن بن، و ابتدا از او در مورد اهمیت سخنان سرتیپ حاجی‌زاده پرسید.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.