BBC HomepageBBC NewsBBC SportBBC World Service
درباره سرويس جهانی بی.بی.سی

سايت بی.بی.سی
  صفحه نخست > درباره ما  


درباره ما 

بخش جهانی بی بی سی

بخش جهانی راديو بی بی سی به عنوان يک رسانه واقعا جهانی در سرتاسر دنیا بیش 150 ميليون شنونده دارد و ماهانه بیش از 75 ميليون بار به سايت های اينترنتی آن مراجعه می شود.
محبوبیت بخش جهانی بی بی سی بیشتر به دلیل گزارش همه جانبه از رخدادها و پرداختن به کنه مسايل جهانی است که به همین دلیل جوايز بين المللی زیادی نیز به دست آورده است. برنامه های رادیو بی بی سی به 43 زبان پخش می شود و همه اين برنامه ها از طريق اينترنت با امکان پخش صدا قابل دسترسی است.

خبرهای بين المللی در مرکز کار بخش جهانی بی بی سی قرار دارد. علاوه بر برنامه سازان خبره که در 43 بخش در بخش جهانی بی بی سی فعالند، 250 خبرنگار نیز به طور شبانه روزی مهمترین تحولات بين المللی تاتير گذار در زندگی مردم را به اين 43 زبان، به دنیا ارائه می کنند.

تنوع برنامه ها يکی دیگر از عوامل موفقيت بخش جهانی بی بی سی است. برنامه سازان بی بی سی به همه 43 زبان، علاوه بر خبرها و تحولات روزانه، آميزه با نشاطی از موسیقی و هنر و برنامه های مستند علمی، نمایشنامه و مطالب ورزشی را به شنوندگان ارائه می دهند.
برنامه های بی بی سی را می توان در سراسر جهان روی امواج کوتاه، متوسط و در بعضی کشورها روی موج "اف ام" شنيد. اين برنامه ها دربعضی از کشورها می توان توسط شبکه های ماهواره ای و ديجيتال نیز دريافت کرد يا می توان از طريق اینترنت آنها را شنيد.
کوتاه ترين راه برای دسترسی به اطلاعات در باره برنامه های بی بی سی سايت چند زبانی آن در این آدرس است: bbcworldservice.com و برای مطالعه اخبار به زبان انگلیسی به این سایت مراجعه کنید: bbcnews.com.
در سايت های اینترنتی بی بی سی می توان جدول های پخش برنامه ها وساير اطلاعات در مورد برنامه را یافت.
راه ديگر تماس با ما، مرکز ما در لندن است.
BBC World Service
Bush House
Strand
London, WC2B 4PH
UK

تلفن های ما در لندن:
00442072403456
00442075571258
پست الکترونيکی:
worldservice@bbc.co.uk
بی بی سی جهت ارائه اخبار دقيق و منصفانه دارای موازين مشخص ويرايشی است. اگر درباره برنامه های ما شکاياتی داريد آنها را به نشانی زير بفرستید :

BBC World Service Complaints
PO Box 29098
Bush House
Strand
London WC2B 4PH
UK

رادیو فارسی بی بی سی
بخش فارسی بی بی سی در 28 دسامبر سال 1940 میلادی (دی 1319) كار خود را با یک ساعت برنامه در هفته آغاز كرد. از همان ابتدا صدای فارسی بی بی سی در میان فارسی زبانان شنوندگان بسیار یافت. امروز بخش فارسی بی بی سی هر هفته بیش از 90 ساعت برنامه به زبان فارسی دارد كه در صدر آن اخبار و تفسیر تحولات جهان، ایران و منطقه است. بخش فارسی بی بی سی نه تنها در كشورهای فارسی زبان یعنی ایران، افغانستان و تاجیكستان بلكه در سایر جمهوریهای آسیای میانه و قفقاز و در كشورهای حوزه خلیج فارس و اروپای غربی نیز شنوندگان فراوان دارد.

برنامه های بخش فارسی رادیوی بی بی سی علاوه بر برنامه های خبری بامدادی، نیمروزی، مجله آسیای میانه و جام جهان نما، شامل برنامه های تفریخی "روز هفتم" و "موسیقی افغانی" است که پخش آنها از مدتها پیش آغاز شده است. اخیرا برنامه تفریحی دیگری نیز زیر عنوان برنامه تفریخی تاجیکی آغاز شده است که آمیزه ای است از تازه های جهان هنر اروپا و آسیای میانه. این برنامه شاد روزهای یکشنبه در برنامه نیمروزی بی بی سی پخش می شود.

بيشتر برنامه های بخش فارسی بی بی سی علاوه بر امواج متوسط و کوتاه، هر روز از موج "اف ام"، فرکانس 89 مگاهرتز (FM 89 MHz) در کابل و مزار شريف نیز پخش می شود.

سايت فارسی بی بی سی
سایت فارسی بی بی سی (bbcpersian.com) در ماه مه 2001 راه اندازی شد. این سایت در پنج صفحه جداگانه شامل صفحه اصلی (خبرهای جهان و منطقه)، صفحه منطقه (خبرهای ايران، افغانستان و تاجیکستان)، صفحه فرهنگ و هنر، صفحه دانش و فن و صفحه اقتصاد و بازرگانی، جدیدترین اخبار، تصاویر، گزارشها و تحلیلها را در این زمینه ها به کاربران ارائه می دهد. همچنین برنامه های فارسی رادیو بی بی سی (از جمله بامدادی، نیمروزی، شامگاهی، آسيای ميانه و روز هفتم) نیز به صورت زنده بر روی سایت بخش فارسی قابل دریافت است. سایت فارسی بی بی سی که نخستین سایت خبری فارسی زبان از نوع خود است توانسته است در مدت کوتاهی که از آغاز کار آن می گذرد مخاطبان بسیاری را از کشورهای مختلف به خود جلب کند. آمار نشان می دهد که از زمان راه اندازی این سایت هر ماه به تعداد مراجعه به آن افزوده شده است. در حال حاضر هر ماه حدود چهار ميليون بار به سايت فارسی بی بی سی مراجعه می شود.

    صفحه نخست
    ايران
    منطقه
    اقتصاد و بازرگانی
  دانش و فن
    فرهنگ و هنر
    سخنگاه
    آموزش انگليسی

  بشنويد
    برنامه های راديو
    شيوه شنيدن
  تازه ترين خبرها
  بامدادی
  نيمروزی
  آسيای ميانه
  شامگاهی
  مجله روز
  شب هفتم
  روز هفتم
 
  اطلاعات بيشتر
  درباره ما
  تماس با ما
 
 
 
سايتهای ديگر بی بی سی
 
بخش فارسی راديو بی بی سی
  persian@bbc.co.uk

اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر

بالا ^^ Copyright BBC
  صفحه نخست | خبرهای منطقه | اقتصاد و بازرگانی
 دانش و فن | فرهنگ و هنر |  سخنگاه |  آموزش انگليسی
 برنامه های راديو | شيوه شنيدن | درباره ما | تماس با ما