استقبال پاکستان از توافقنامه صلح میان حزب اسلامی و دولت افغانستان

حکمتیار و غنی
توضیح تصویر،

تلویزیون ملی افغانستان این مراسم را به صورت زنده نشر کرد

وزارت خارجه پاکستان با نشر خبرنامه‌ای از امضای توافقنامه صلح میان حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار و حکومت وحدت ملی افغانستان استقبال کرد.

در این خبرنامه که سفارت پاکستان در کابل به رسانه‌ها فرستاده، آمده است که پاکستان همواره تاکید کرده که هیج راه حل نظامی برای ختم درگیریهای افغانستان و جود ندارد.

وزارت خارجه پاکستان نوشته: مذاکراتی که توسط خود افغانها انجام و صلحی که توسط خود افغانها رهبری شود از راه‌های موثر برای آوردن صلح و ثبات در این کشور است. پایان موفقیت‌آمیز روند صلح میان دولت و حزب اسلامی با توجه به این موضوع دلگرم کننده است.

در این خبرنامه آمده که مایه امیدواری پاکستان است که این روند باعث توافق‌های میان دولت افغانستان و دیگر گروه‌های شورشی مخالف شود و باعث ایجاد صلح پایدار در این کشور گردد.

دولت پاکستان گفته که دولت و مردم این کشور حمایت و همبستگی مداوم خود را از دولت و مردم افغانستان اعلام و در راستای پیشرفت و موفقیت صلح با آنان همکاری خود را ادامه می‌دهد.

توافقنامه صلح میان دولت افغانستان و حزب اسلامی، از مخالفان مسلح این دولت، دیروز، پنجشنبه ۸ مهر، میان محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی امضا شد.

مراسم امضای این سند با حضور شماری از سیاستمداران، مقام‌های دولتی و دیپلمات‌های خارجی در کاخ ریاست جمهوری برگزار شد، خود گلبدین حکمتیار در کابل حضور نداشت و در مراسم، ویدئویی به نمایش درآمد که امضای توافقنامه توسط آقای حکمتیار در آن نشان داده شد.