ارگ: افغانستان در بخش مبارزه با تروریسم به همکاری بیشتر نیاز دارد

ارگ

منبع تصویر، ARG

توضیح تصویر،

قرار است که آقای ترامپ و غنی نیز با هم دیدار کنند

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به اظهارات ژنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان که به کنگره آمریکا گفته بود برای موفقیت ماموریتش در افغانستان به چند هزار نیروی نظامی تازه نیاز دارد، گفته که افغانستان در بخش مبارزه با ترورریسم به هماهنگی و همکاری بیشتر نیاز دارد.

شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان به بی‌بی‌سی گفت در صورتیکه مقام‌های آمریکا و افغانستان نیاز ببینند از هرگونه ظرفیت و امکانات در بخش مبارزه با تروریسم استفاده خواهد شد.

او گفته که اکنون نیروهای بین المللی که برای حمایت از حکومت و مردم افغانستان حضور دارند براساس توافقی است که میان کابل و کشورهای بین المللی صورت گرفته است.

منبع تصویر، Getty Images/Arg

توضیح تصویر،

آقای غنی و ترامپ شب گذشته با هم صحبت کردند

به گفته آقای نیکلسون ۱۳ هزار و ۳۰۰ نیرویی که در حال حاضر در افغانستان هستند برای انجام عملیات ضد تروریستی کفایت می‌کنند اما برای آموزش و مشاورت درست به نیروهای امنیتی افغانستان به چند هزار نیروی تازه نیاز است.

آقای مرتضوی درباره صحبت تیلفونی روسای جمهوری آمریکا و افغانستان گفت که دو طرف درباره ادامه حمایت آمریکا از مردم و دولت افغانستان صحبت کردند و در رابطه به امور اقتصادی، توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری با هم تبادل نظر کردند.

او گفت در این صحبت درباره خطرهای که تروریسم متوجه منطقه کرده نیز بحث شد و هر دو جانب در مورد کشورهای که حامی تروریسم هستند نیز صحبت کردند.

آقای مرتضوی افزود که رئیس جمهوری افغانستان به آقای ترامپ در این صحبت تلفنی گفت که افغانستان در آینده به یک شریک خوب آمریکا در منطقه تبدیل خواهد که متکی به خود است.

او گفت که قرار است به زودی دو طرف با هم دیدار کرده و هر دو جانب توافق کردند که تیم‌های کاری دو کشور بر سر موضوعاتی که صحبت شده و برنامه کاری دیدار روسای جمهور دو کشور کار نمایند.