ژنرال دوستم بعد از سه ماه به دفتر کارش بازگشت

حق نشر عکس Farahmand Facebook
Image caption ژنرال دوستم بعد از سه ماه به دفتر کارش بازگشت

عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهوری افغانستان بعد از دست کم ۳ ماه امروز (دوشنبه ۲ حوت/اسفند) دوباره به دفتر کارش در کاخ صدارت در کابل بازگشت.

آقای دوستم پس از بالا گرفتن اختلاف نظر بین او و اشرف غنی رییس جمهوری، از شرکت در جلسات رهبری دولت افغانستان و رفتن به دفتر کارش خودداری کرده بود.

بعد از آن هم معاون اول رئیس جمهوری افغانستان راهی ولایات شمالی کشور شد تا به گفته سخنگویانش به تامین امنیت و ایجاد هماهنگی میان مردم علیه شورشیان کمک کند. اما در جریان این سفر بود که احمد ایشچی، از مخالفان سیاسی آقای دوستم، او را به بدرفتاری جنسی و آدم ربایی متهم کرد.

سخنگویان آقای دوستم این اتهام‌ها رد کرده و گفته‌اند که علیه معاون اول رئیس جمهوری افغانستان توطئه سیاسی صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

+ بلاتکلیفی در پرونده محافظان ژنرال دوستم

+ حکم بازداشت ۹ محافظ ژنرال دوستم به اتهام 'بدرفتاری جنسی' صادر شد

+ احمد ایشچی؛ مردی که با ژنرال دوستم در افتاد

+ ادعاها علیه ژنرال دوستم؛ بحران برای حکومت ملی؟

آقای دوستم در حالی به کارش بازگشته است که دادستانی کل افغانستان حکم بازداشت ۹ محافظ او را در ارتباط به پرونده احمد ایشچی صادر کرده است اما تا کنون در این زمینه اقدام عملی صورت نگرفته است.

عنایت‌الله فرهمند، رئیس دفتر آقای دوستم به بی‌بی‌سی گفت: "جناب معاون اول بعد از یک مدت کوتاهی که در دفتر تشریف نیاورده بود، یعنی بعد از بازگشت از عملیات‌های ولایت فاریاب و سفر خارجشان، اکنون به دفتر کارشان بازگشته‌ و کار خود را آغاز کرده است. امیدوارم هستیم بعد از این به انتقادها و پیشنهاداتی که در حقیقت برای اصلاح حکومت‌داری خوب صورت گرفته بود، رسیدگی صورت بگیرد و با تمام مردم افغانستان به خصوص در زمینه استخدام‌های دولتی، حکومت و ریاست جمهوری برخورد یکسان و عادلانه داشته باشد. در جریان روزهای آینده در این موارد صحبت‌های صورت خواهد گرفت."