رئیس جمهوری افغانستان به افراد فاسد در نیروهای امنیتی هشدار داد

غنی

منبع تصویر، Arg

توضیح تصویر،

رئیس جمهوری افغانستان به افراد فاسد در نیروهای امنیتی هشدار داد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به افراد فاسد در نیروهای امنیتی این کشور هشدار داد.

او که امروز پنجشنبه پنجم حوت (اسفند) در مراسم نهمین دور فراغت افسران دانشگاه دفاع ملی مارشال فهیم اشتراک کرده بود، خطاب به آنها گفت: "اجازه نمی‌دهیم از لباس و غذای شما دزدی شود و حلقات فاسد مافیایی حقوق شما را پایمال کنند."

وی افزود که مبارزه با اختلاس و سوء استفاده از امکانات نیروهای امنیتی از اولویت‌های کاری اوست.

آقای غنی تاکید کرد کسانی که مرتکب این فساد شوند مورد پیگیری جدی قانونی قرار خواهند گرفت.

پیش از این بارها گزارشاتی از سوء استفاده از امکانات نیروهای امنیتی به شمول غذا، مواد سوخت و حتی سلاح و مهمات آنها منتشر شده است.

سربازان خیالی و فساد در نیروهای امنیتی افغان در گزارش‌های سازمان‌هایی که در راستای مبارزه با فساد کار می‌کنند، نیز بازتاب یافته است.

آقای غنی در مراسم امروزی، توانایی‌های نیروهای امنیتی کشورش را ستود و گفت آنها باعث شدند جامعه جهانی برای بار دیگر به افغانستان اعتماد کنند و حمایت‌شان را از این کشور اعلام کنند.

او افزود که سربازان افغان تنها برای دفاع از کشورشان نه، بلکه در خط مقدم مبارزه با تروریسم بین‌المللی هستند و با تهدیدی که کل بشریت را به خطر می‌اندازد، مبارزه می‌کنند.

رئیس جمهوری افغانستان از برنامه‌هایی برای تقویت نیروهای امنیتی این کشور یاد کرد و افزود که نیروهای هوایی این کشور نیز فعال شده و تا سال ۲۰۲۰ کاملا تکمیل خواهد شد.

در مراسم امروزی بیش از سیصد نفر از دانشگاه نظامی افغانستان فارغ شدند.

تلاش دولت افغانستان برای تقویت نیروهای امنیتی این کشور در حالی صورت می‌گیرد که تلفات این نیروها پس از به عهده گرفتن مسئولیت امنیتی در کشورشان، افزایش یافته و شمار کل این نیروها رو به کاهش است.

اداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان موسوم به سیگار اعلام کرده که تلفات نیروهای امنیتی افغانستان در سال گذشته میلادی در مقایسه با سال قبل آن یک سوم افزایش داشته است.

این اداره در گزارش خود نوشته که از اول ژانویه تا ۱۲ نوامبر ۲۰۱۶ (۱۱ جدی/دی ۱۳۹۴ تا ۲۲ عقرب/آبان ۱۳۹۵)، ۶۷۸۵ نفر از نیروهای امنیتی افغانستان کشته و ۱۱۷۷۷ نفر دیگر زخمی شدند.

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

تلفات نیروهای امنیتی افغان رو به افزایش است