'داعش' یک فرمانده پلیس، همسر و ۹ مامور زیر امرش را در جوزجان کشت

نقشه جوزجان
توضیح تصویر،

جوزجان زادگاه و پاسگاه اصلی ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری است که در ماه‌های اخیر هدف نفوذ گروه‌های شورشی قرار گرفته

سخنگوی والی جوزجان، در شمال افغانستان، گفته که افراد منسوب به گروه دولت اسلامی (داعش) یک فرمانده پلیس و همسرش و ۹ نفر از افراد تحت امرش را کشته‌اند.

رضا غفوری روز شنبه (۷ حوت/اسفند) به بی‌بی‌سی گفت که فرمانده شاه محمود در منطقه درزاب پس از نماز جمعه زمانی که با ۹ مامور پلیس محلی تحت امرش از مسجدی بیرون شد، افراد وابسته به گروه داعش به سوی آن‌ها شلیک کردند و او را کشتند.

آقای غفوری افزود که پس از این رویداد، همسر این فرمانده خود را روی جسد شوهرش انداخت، ولی ستیزه‌جویان داعش او را هم تیرباران کردند.

سخنگوی والی جوزجان گفت که پس از این رویداد، بین نیروهای امنیتی و افراد داعش درگیری شدیدی درگرفت که تا روز شنبه ادامه یافته است.

او افزود که تا حال اطلاع دقیقی از تلفات احتمالی ناشی از این درگیری در روستای "سردره"، در ده کیلومتری مرکز ولسوالی درزاب به دست نیست.

رضا غفوری افزود که در این مورد گروه طالبان هم در کنار افراد وابسته به داعش با نیروهای امنیتی مشغول نبرد شده‌اند.‌

آقای غفوری گفت که مقام‌های محلی از حکومت مرکزی در کابل هم درخواست کمک کرده تا عملیات گسترده‌ای را علیه شورشیان در درزاب راه اندازد، ولی پذیرش این درخواست به بهبود وضعیت هوا معطل شده است.

پیش از این منابع دولتی از نفوذ این دو گروه شورشی در ولایت جوزجان خبر داده بودند.

به همین دلیل، عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری در چند سفر خود به شمال امسال و پارسال، یک رشته عملیات نظامی را علیه آن‌ها از نزدیک نظارت کرد.