وزیر تعلیق شده مخابرات: هنوز دولت افغانستان از من تحقیق نکرده است

مخابرات حق نشر عکس MCIT
Image caption آقای وحیدی با ارسال نامه به دادستانی خواستار روشن شدن سرنوشتش شده است

عبدالرزاق وحیدی، وزیر تعلیق شده مخابرات افغانستان ادعا می‌کند که او قربانی سیاست‌بازی شده و با گذشت هفتاد روز هنوز سرنوشت او مشخص نشده است.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان دوم ژانویه سال جاری میلادی اعلام کرد که وظیفه آقای وحیدی به تعلیق درآمده و هیاتی را برای بررسی مسایل مالی وزارت مخابرات گماشته است.

دادستانی کل/سارنوالی افغانستان می‌گوید تا هنوز نتیجه تحقیقات این نهاد تکمیل نشده و به زمان بیشتر نیاز دارد.

آقای وحیدی در نامه‌ای که به دادستان کل افغانستان نوشته و نسخه‌ای از آن را امروز شنبه، ۲۱ حوت/اسفند برای رسانه‌ها ارسال کرده، از دادستان کل افغانستان خواسته که درباره پرونده او اقدام لازم را انجام دهد.

او افزود که اگر در جریان روند جمع‌آوری ده درصد مالیات بر کارتهای اعتباری مشتریان شرکت‌های مخابراتی حیف و میلی صورت گرفته باید واضح گردد که چه مقدار دارایی عامه، از طرف کدام شخص یا اشخاص، با استفاده از کدام ابزار فنی و قانونی، در کدام زمان مشخص مورد دستبرد قرار گرفته است؟

آقای وحیدی در این نامه افزود که اگر تخطی قانونی صورت گرفته، مرتکبین آن با کدام عواقب عدلی و قضایی مواجه شده‌اند؟ یا حداقل برای جلوگیری از تداوم جرم کدام تدابیر اتخاذ گردیده‌است؟

در این نامه او خواستار انجام تحقیقات لازم برای روشن ساختن این موضوع شده است.

قبل از این، کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری افغانستان اعلام کرده بود که وزارت مخابرات در مبارزه با فساد ناکام بوده است.

این نهاد گفته بود که فعال‌سازی سیستم نظارت و شفاف‌سازی جمع‌آوری مالیات مکالمات تلفنی به عهده آقای وحیدی بوده‌است.

داستانی کل افغانستان در پاسخ به ادعای آقای وحیدی می‌گوید که تعلیق وظیفه او به پیشنهاد این نهاد صورت گرفته تا از مداخله وزیر در کار تحقیق هیات جلوگیری شود.

جمشید رسولی، سخنگوی سارنوالی به بی‌بی‌سی گفت که این پرونده نیاز داشت تا موضوعات فنی و حرفه‌ای بررسی و هیات که به این کار گماشته شده بود بررسی فنی خود را انجام داده است.

او گفت که این گزارش به دادستانی افغانستان رسیده و این اداره نیز روی یک برنامه تحقیقانی منظم کار خود را آغاز کرده‌است.

مطالب مرتبط