'وزارت دولت در امور اصلاحات بخش امنیتی' در افغانستان تشکیل شد

ارگ ریاست جمهوری

منبع تصویر، ARG

توضیح تصویر،

ارگ ریاست جمهوری افغانستان

رئیس جمهوری افغانستان طی فرمانی "وزارت دولت در امور اصلاحات سکتور امنیتی" را ایجاد کرده و امرالله صالح، رئیس سابق امنیت ملی افغانستان را در راس آن گماشته است.

در خبرنامه‌‌ ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده است که صلاحیت‌های این پست جدید مشاوره به رئیس جمهوری در راستای تعیین و ترفیع افسران ارشد اردوی ملی و پولیس ملی است.

در فرمان رئیس جمهوری همچنین از وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله خواسته شده که در انجام وظایف با وزیر دولت در امور اصلاحات در بخش امنیتی همکاری همه‌جانبه کنند.

منبع تصویر، FB

توضیح تصویر،

امرالله صالح به عنوان یکی از سرسخت‌ترین مخالفان گروه طالبان مشهور است

امرالله صالح در جوزا/خرداد ۱۳۸۹ از مقامش به عنوان رئیس عمومی امنیت ملی استعفا داد و نهادی موسوم به "روند سبز افغانستان" را ایجاد کرد.

آقای صالح یکی از مخالفان سرسخت طالبان بوده و او همواره اظهارات تند علیه دولت پاکستان به خاطر سیاست‌های این دولت در قبال افغانستان داشته است.

بیشتر بخوانید:

منبع تصویر، CEO

توضیح تصویر،

رئیس اجرایی عبدالله (راست) و نادر نادری

عبدالله رئیس کمیسیون اصلاحات اداری را معرفی کرد

پس از چند ماه رایزنی میان محمد اشرف غنی، رئیس‌ جمهوری و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت افغانستان، احمد نادر نادری امروز رسما به عنوان رئیس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان معرفی شد.

آقای نادری که پیش از این به عنوان مشاور ارشد رئیس‌جمهوری افغانستان کار می‌کرد، در ماه اوت گذشته به عنوان رئیس کمیسیون اصلاحات اداری تعیین شد.

اما گزارش‌هایی وجود داشت که عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت با انتصاب در این پست مخالف است.

آقای غنی پس از به قدرت رسیدن، احمدضیاء مسعود معاون پیشین رئیس جمهوری را به عنوان نماینده ویژه خود در امور حکومت‌داری تعیین کرد که تا حال نیز در همین سمت باقی است.