معاون اداره امنیت ملی پکتیکا کشته شد

Image caption علاوه بر سرهنگ عبدالوهاب، معاون پیشین اداره امنیت ملی پکتیکا نیز در غزنی کشته شده بود

مقام‌های ولایت پکتیکا در جنوب شرق افغانستان تایید کرده‌اند که معاون اداره امنیت ملی این ولایت کشته شده است.

ژنرال خلیل ضیایی فرمانده پلیس پکتیکا به بی‌بی‌سی گفته که عبدالوهاب، معاون رئیس اداره امنیت ملی در منطقه "اندر" ولایت غزنی در غرب ولایت پکتیکا کشته شده است.

آقای ضیایی به جزئیات بیشتری اشاره نکرد اما گفت پلیس تحقیقات خود را دربارۀ چگونگی قتل این مقام اداره امنیت ملی آغاز کرده است.

فهیم امرخیل، سخنگوی فرمانده پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفت که چهار کارمند دولتی ولایت پکتیکا در اثر کمین اعضای گروه طالبان در منطقه اندر کشته شده‌اند.

آقای امرخیل افزود که این چهار نفر از ولایت پکتیکا عازم ولایت غزنی بودند، اما هنوز مشخص نیست که آنها چه کسانی بوده‌اند.

سخنگوی پلیس غزنی گفت که براساس گزارش‌های رسیده به فرماندهی پلیس غزنی، دو نفر از کارمندانی که در این رویداد کشته شده‌اند، کارمندان اداره امنیت ملی پکتیکا بوده‌اند و دو نفر دیگر احتمالاً از نیروهای ارتش یا پلیس پکتیکا بوده‌اند.

نعمت‌الله بابری عضو شورای ولایتی پکتیکا هم خبر کشته شدن معاون اداره امنیت ملی و سه محافظ او را در گفتگو با بی‌بی‌سی تایید کرده است.

گروه طالبان مسئولیت قتل معاون اداره امنیت ملی پکتیکا را به عهده گرفته و سخنگوی این گروه مدعی شده که شش محافظ معاون اداره امنیت ملی هم کشته و هفت نفر دیگر زخمی شده‌اند.

معاون پیشین اداره امنیت ملی پکتیکا نیز در اثر حمله گروه طالبان در غزنی کشته شده بود.

سرهنگ عبدالوهاب از یک سال پیش در این سمت کار می‌کرد و پیش از آن در اداره امنیت ملی ولایت خوست، در همسایگی پکتیکا مشغول کار بود.

موضوعات مرتبط