'حمله داعش' به مرکز ولسوالی درزاب جوزجان

Image caption عضو شورای ولایتی جوزجان گفته که داعش شش ماه پیش به سربازگیری آغاز کرد و حالا چالش مهمی در برابر دولت شمرده می‌شود

مقام‌های محلی در ولایت جوزجان در شمال افغانستان تأیید کرده‌اند که گروه دولت اسلامی معروف به داعش به یک مرکز دولتی حمله کرده است.

رحمت‌الله حشر، ولسوال (فرماندار) دراز ولایت جوزجان روز یکشنبه (۲۰ حمل/فروردین) به بی‌بی‌سی گفت که دیشب صدها ستیزه‌جوی وابسته به گروه داعش به مرکز درزاب حمله کردند.

به گفته او، در پی این حمله، ۴ عضو گروه داعش کشته و چند نفر دیگر وابسته به این گروه زخمی شدند. آقای حشر افزود که دو مامور پلیس نیز زخمی و چهار پلیس دیگر به دست داعش اسیر شدند.

این مقام محلی ولایت جوزجان گفت که نبرد هنوز ادامه دارد.

به گفته آقای حشر، نیروهای وابسته به داعش از سه ولایت جوزجان، فاریاب و سرپل برای حمله به درزاب تجمع کرده‌اند.

در همین حال حلیمه صدف، عضو شورای ولایتی جوزجان به بی‌بی‌سی گفت که به دنبال حمله دیشب‌ ستیزه‌جویان وابسته به داعش به منطقه درزاب، ده‌ها خانواده آواره شدند.

حق نشر عکس Reuters

خانم صدف افزود که حدود ۱۲۰ خانواده از محل درگیری فرار کرده‌اند و علاوه بر آن‌ها، تعداد نامشخصی از خانواده‌ها از روستاهای نزدیک به این منطقه نیز مجبور به فرار شده‌اند.

این عضو شورای ولایتی جوزجان گفت به این آوارگان تا حال هیچ نوع کمکی نرسیده است.

خانم صدف افزود که گروه داعش از شش ماه پیش در ولایت جوزجان به سربازگیری آغاز کرد و علی‌رغم هشدارهایی که به مقام‌های دولتی داده شد، هیچ اقدامی برای جلوگیری از نفوذ این گروه در این ولایت شماری صورت نگرفت.

به گفته او، بیشتر اعضای پیشین گروه طالبان در جوزجان به داعش بیعت کرده‌اند و ستیزه‌جویان خارجی هم به رهبری پسر طاهر یولداش به داعش پیوسته‌اند.

حق نشر عکس Getty Images

موضوعات مرتبط