والی خود خوانده گروه طالبان در ولایت بغلان کشته شد

بغلان
Image caption ولایت بغلان در سالهای اخیر شاهد درگیری خونین میان افراد گروه طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان بوده است

وزارت دفاع و داخله/ کشور افغانستان اعلام کرده‌اند که مولوی لعل، والی خود خوانده گروه طالبان در بغلان همراه با ۲۲ شورشی دیگر در یک عملیات شبانه کشته شده‌اند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله افغانستان نوشته که این عملیات شب گذشته ۲۹ حمل/فروردین حوالی ساعت ۱۱ شب به وقت محلی توسط نیروهای کماندوی ارتش و پلیس ملی افغانستان در منطقه "جوی نو" و دیگر نواحی ولسوالی "دند غوری" ولایت بغلان انجام شده‌است.

او افزود که علاوه بر مولوی لعل، حاجی شیرعلم، قاری جانباز، قاری شهاب‌الدین و قاری اسماعیل از اعضای هسته اصلی رهبری گروه طالبان در ولایت بغلان هم در این عملیات کشته شده‌اند.

عبدالحی نعمتی، والی بغلان ساعات پیش به بی‌بی‌سی گفت که اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که شمار تلفات گروه طالبان افزایش یافته و به ۳۰ نفر رسیده‌است. او نیز تاکید کرد که علاوه بر والی خود خوانده گروه طالبان، اعضای ارشد رهبری این گروه در بغلان، در این عملیات کشته شده‌اند.

به گفته وزارت دفاع افغانستان، در این عملیات ۲۲ نفر از اعضا گروه طالبان کشته و ۳ نفر دیگر دستگیر شده‌اند و مقداری اسلحه و مهمات متعلق به طالبان به دست نیروهای امنیتی افغانستان افتاده است.

وزارت دفاع افغانستان افزوده که عملیات پاکسازی اکنون در تمام نقاط ولسوالی دند غوری ولایت بغلان ادامه دارد.

گروه طالبان نیز با نشرخبرنامه‌ای کشته شدن والی خود را پذیرفته و گفته که لعل محمد محمدی، والی خود خوانده این گروه همراه با ۴ نفر دیگر کشته شده‌اند.

افراد طالبان در روزهای گذشته چند بار تا دروازه‌های شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان پیشروی کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

+ توقیف محموله سلاح سبک و سنگین در ولایت بغلان

+ مرکز ولسوالی تاله و برفک در ولایت بغلان به دست طالبان افتاد

+ گزارش‌های ضد نقیض درمورد سقوط هلیکوپتر ارتش در بغلان

مطالب مرتبط