دو فرمانده پلیس در شمال و جنوب افغانستان کشته شدند

افغانستان

مقام‌های محلی ولایت تخار در شمال شرق و زابل در جنوب افغانستان اعلام کردند که یک فرمانده پلیس در ولسوالی درقد ولایت تخار و فرمانده دیگر نیز در ولسوالی شینکی ولایت زابل کشته شده‌اند.

فقیرمحمد جوزجانی، فرمانده پلیس ولایت تخار به بی‌بی‌سی گفت که صبح امروز، چهارشنبه، ۳۰ حمل/فروردین نیروهای وابسته به گروه طالبان به پاسگاه‌های پلیس در ولسوالی درقد حمله کرده بودند و برای دفع حمله شورشیان، نیروهای پلیس مرزی به کمک اعزام شدند.

او گفت که این نیروها در مسیر راه به کمین نیروهای شورشی روبرو می‌شوند که درا ین درگیری پاینده محمد، معاون فرماندهی نیروهای مرزی ولایت تخار کشته و چهار سرباز دیگر نیز زخمی شدند.

به گفته او نیروهای امنیتی موفق به شکستن کمین شده و نیروهای شورشی را از منطقه بیرون رانده‌اند و به نیروهای شورشی نیز تلفات وارد شده است.

گل اسلام سیال، سخنگوی والی زابل به بی‌بی‌سی گفت که شب گذشته به دلیل انفجار مین کنار جاده، سیف‌الله هوتک، فرمانده پلیس ولسوالی شینکی کشته شده است.

او گفت که نیروهای شورشی وابسته به گروه طالبان به پاسگاه‌های نیروهای امینتی افغانستان در ولسوالی سیوری حمله کرده بودند و فرمانده هوتک برای کمک به نیروهای امنیتی افغانستان عازم این ولسوالی بود که در مسیر راه هدف مین کنار جاده قرار گرفت.

به گفته آقای سیال در این انفجار فرمانده پلیس ولسوالی شینکی و یک همراه او کشته و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

با گرم شدن هوا درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و شورشیان مخالف دولت شدت یافته است.

مطالب مرتبط