وزیر دفاع و رئیس پیشین ستاد ارتش افغانستان 'سفیر شدند'

وزارت دفاع حق نشر عکس MOD
Image caption وزیر دفاع افغانستان (سمت راست) دو روز قبل همراه با رئیس ستاد ارتش افغانستان استعفا داد

منابعی در ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفته‌اند که وزیر دفاع پیشین و رئیس پیشین ستاد ارتش افغانستان که بعد از حمله خونین به قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین کناره گیری کردند، به عنوان 'سفیر افغانستان تعیین شده‌اند. '

این منابع امروز چهارشنبه، ششم ثور/ اردیبهشت به بی‌بی‌سی گفتند که ژنرال عبدالله حبیبی، وزیر پیشین دفاع به عنوان سفیر افغانستان در اردن و قدم شاه شهیم، رئیس پیشین ستاد ارتش نیز به عنوان 'سفیر افغانستان در قزاقستان تعیین شده ‌است. '

در پی حمله طالبان به قول اردو (سپاه) ۲۰۹ شاهین در بلخ که جان ده‌ها سرباز ارتش افغانستان را گرفت، این دو مقام به شدت مورد انتقاد مردم قرار گرفتند و سپس مجبور به کناره‌گیری شدند.

این دو مقام پس از پذیرفته شدن استعفای‌شان از سوی رئیس جمهور غنی، در یک نشست خبری در کابل گفتند که بخاطر "منافع ملی افغانستان" از سمت‌هایشان استعفا داده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان نیز با نشر خبرنامه‌ای جدید ترین آمار کشته‌شدگان سپاه ۲۰۹ شاهین را ۱۳۵ نفر اعلام کرد که شامل ۳۶ درجه‌دار، ۹۴ سرباز و ۵ غیرنظامی بوده‌اند.

در این حمله ۶۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند که شامل ۱۷ درجه‌دار و ۴۷ سرباز است.

براساس خبرنامه وزارت دفاع افغانستان بدخشان با ۳۴ کشته در صدر، و ولایت‌های بغلان و تخار به ترتیب با ۲۷ و ۱۷ کشته در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

تعداد افراد زخمی شده نیز از این ولایت‌ها بیشتر از سایر ولایت‌ها است.

مطالب مرتبط