طالبان: فرزند ملاهبت الله عامل انتحاری در ولایت هلمند بود

هبت الله
توضیح تصویر،

هبت‌الله آخوندزاده پس از کشته شدن ملا اختر منصور، رهبر پیشین طالبان در حمله هواپیماهای آمریکایی، رهبری این گروه را به عهده گرفت

گروه طالبان تایید کرده که یکی از فرزندان ملاهبت الله، رهبر این گروه عامل حمله انتحاری که روز پنجشنبه، ۲۹ سرطان/ تیر در ولسوالی گرشک ولایت هلمند در جنوب افغانستان انجام شد، بوده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به بی‌بی‌سی گفت که عبدالرحمن خالد، پسر ملا هبت الله برای سه سال آموزش‌های لازم را در زمینه انجام حمله انتحاری دیده و منتظر نوبت بود.

مقام‌های محلی ولایت هلمند قبلا اعلام کرده بود که افراد گروه طالبان روز پنجشنبه گذشته حملات سنگینی را با که با دو حمله انتحاری همراه بود به پاسگاه های نیروهای امنیتی در ولسوالی گرشک حمله کرده‌اند.

ذبیح الله مجاهد به بی‌بی‌سی گفت فرزند ملاهبت‌الله که خودش را در حمله‌ای در هلمند منفجر کرد و جان باخت، بیشتر از ۲۰ سال سن داشت. او گفت جزئیات بیشتری از زندگی فرزند ملاهبت‌الله منتشر خواهد شد.

هنوز منابع مستقل این خبر را تایید نکرده‌اند.

صدیق صدیقی، مسئول مرکز رسانه‌های حکومت افغانستان در صفحه توییترش نوشت: "آنان دروغ می‌گوید و این بخشی از تبلیغات آنان است، خانواده افراد طالبان و رهبران آنان زندگی مرفه در پاکستان و قطر دارند."

ملا هبت‌الله بیش از یکسال پیش، پس از کشته شدن ملا اختر منصور، در حمله هواپیماهای آمریکایی در کویته پاکستان، به عنوان رهبر طالبان تعیین شد.

مقام‌های امنیتی هلمند دیروز جمعه، ۳۰ سرطان/تیر اعلام کردند که حمله سنگین گروه طالبان در ولسوالی گرشک را عقب زده و حدود ۱۳۰ نفر از جنگجویان گروه طالبان را کشته‌اند.

به گفته مقام‌های امنیتی هلمند تمام پاسگاه هایی که طالبان موفق به تصرف آن شده بودند دوباره تحت کنترل نیروهای امنیتی افغان در آمده است.