مقام‌های محلی: ۳۵ بیمار و دکتر در حمله غور کشته شده‌اند

ولایت غور افغانستان
توضیح تصویر،

غور از ولایت‌های مرکزی افغانستان

مسئولان در افغانستان می‌گویند که دست‌کم ۳۵ بیمار و دکتر در حمله روز یکشنبه (۱ اسد/مرداد) شورشیان گروه طالبان به بیمارستانی در ولسوالی تیوره ولایت غور در مرکز افغانستان کشته شده‌اند.

این ولسوالی پس از حملات گروه طالبان به دست آنان افتاد و گزارش‌ها حاکی از آن است که این گروه پس از ورود به این ولسوالی، بیمارستان آن را آتش زده و افرادی را که در داخل بیمارستان گیر مانده بودند، کشته‌اند.

بیشتر بخوانید:

روز گذشته والی غور گفت که اعضای گروه طالبان پس از ورود به مرکز ولسوالی تیوره، به بیمارستان این منطقه رفتند و شماری از زخمی‌ها و کارمندان آن را به گلوله بستند.

غلام ناصر خاضع به بی‌بی‌سی گفت که طالبان پیش از ظهر روز یکشنبه (اول اسد/مرداد) در پی عقب‌نشینی نیروهای دولتی وارد مرکز این ولسوالی شدند.

سخنگوی طالبان، دست‌داشتن این گروه در این رویداد را تکذیب کرد و گفت زمانیکه طالبان به منطقه رسیدند "چندین بار ساختمان و اطراف شفاخانه تیوره مورد حملات هوایی قرار گرفت."

حملات طالبان به مرکز ولسوالی تیوره غور از یک سال پیش آغاز شده بود که در هفته‌های اخیر شدت گرفت. هفته پیش هم این گروه حملات پرتلفاتی به این محل کردند، اما به گفته والی غور عقب زده شدند.

در چند منطقه دیگر ولایت غور هم گروه طالبان حضور دارند، اما به گفته مقام‌های دولتی غیر از تیوره، دیگر هیچ مرکز دولتی در این ولایت تحت کنترل این گروه نیست.