حمله انتحاری در غزنی افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته به‌جا گذاشت

افغانستان حق نشر عکس Ghazni gov
Image caption انفجار انتحاری در دیدبانی ساختمان ولسوالی اندر رخ‌داده است

وزارت داخله/ کشور افغانستان اعلام کرده که در حمله انتحاری در ولایت غزنی دست‌کم ۲۵ سرباز امنیتی و ۵ غیر نظامی کشته شده‌اند.

ژنرال مرادعلی مراد، معاون ارشد امنیتی وزارت کشور افغانستان عصر امروز، سه‌شنبه ۲۵ میزان/مهر در یک نشست خبری در کابل گفت که در این حمله ۱۰ سرباز دیگر نیز زخمی شده‌اند.

مقام‌های محلی ولایت غزنی در جنوب افغانستان قبلا اعلام کرده بودند که در حمله انتحاری طالبان که توسط یک خودرو انجام شده ۲۱ سرباز امنیتی کشته و ۲۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی غزنی آمده بود که این حمله انتحاری حوالی ساعت ۲ بامداد در ولسوالی اندر این ولایت رخ ‌داده‌است.

دفتر مطبوعاتی والی افزوده که در ابتدا یک خودرو نوع "هموی" مملو از مواد انفجار در دیدبانی مرکز ولسوالی اندر ولایت غزنی منفجر شد و بعد افراد گروه طالبان به مرکز ولسوالی و پاسگاه‌های اطراف آن حمله گروهی کردند.

به گفته دفتر ولایت غزنی درگیری شدید میان این نیروهای امنیتی و شورشیان تا ساعت ۶ بامداد امروز ادامه داشت و درگیری‌ها پراکنده تا ساعت ۱۰ قبل از ظهر ادامه یافت.

در این خبرنامه آمده که علاوه بر نیروهای امنیتی ۲۵ نفر از افراد غیر نظامی کشته و زخمی شده‌اند. در این خبرنامه مشخص نشده‌ است که چه تعداد از این غیرنظامیان کشته و چه تعداد دیگر زخمی شده‌اند.

دفتر مطبوعاتی والی افزوده که کنترل ولسوالی اندر اکنون در دست نیروهای امنیتی افغانستان است.

صبح امروز گروهی از مهاجمان انتحاری به یک مرکز آموزش پلیس در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا حمله کردند که تاکنون ۳۳ کشته و بیشتر از ۱۶۰ زخمی به مراکز بهداشت منتقل شد‌ه‌اند.

حق نشر عکس Ghazni gov
Image caption دفتر مطبوعاتی والی غزنی گفته که اکنون کنترل مرکز ولسوالی در اختیار نیروهای امنیتی و والی غزنی نیز از محل انفجار دیدن کرده است

مطالب مرتبط