انفجار انتحاری با یک خودرو در کابل ۲۲ زخمی به جا گذشت

انفجار در کابل

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شرق کابل یک غیرنظامی کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

پلیس کابل تایید کرده که در انفجار صبح امروز، جمعه ۱۱ حوت/اسفند در منطقه "قابل بای" در شرق شهر کابل یک نوجوان ۱۲ ساله کشته و ۲۲ غیر نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

داوود امین، فرمانده پلیس کابل به ملائیکه احمدزی، خبرنگار بی‌بی‌سی گفته است که حوالی ساعت ۹ صبح امروز راننده یک خودرو باربری کوچک بمب‌گذاری شده هنگامی که سه وسیله نقیله ضد گلوله نیروهای خارجی در حال ورود به کمپ"کایا" بودند، وسیله نقلیه آخری را هدف قرار داد.

او گفت که از میزان تلفات احتمالی نیروهای خارجی و صدمه‌ای که به این نیروها وارد شده اطلاعی در دست نیست.

آقای امین افزوده که چهار نفر از ۲۲ نفری که در این حادثه مجروح شده اند، زن هستند. او افزود نوجوانی که در این حمله کشته شد در محل انفجار مغازه چوب فروشی داشته است.

قبل از این نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله/ کشور افغانستان گفته بود که این خودرو بمبگذاری شده قصد ورود به اقامتگاه نیروهای خارجی موسوم به "گرین ولیج" را داشت اما پیش از رسیدن به هدف منفجر شد.

به گفته مقام‌های افغان پیش از رسیدن نظامیان افغان به محل انفجار، بقایای خوردو انتحاری توسط نظامیان خارجی به درون محوطه اقامت‌گاه آن‌ها منتقل شده است.

ارشاد هنریار خبرنگار بی‌بی‌سی در کابل می‌گوید انفجار دو روز پس از برگزاری کنفرانس پروسه کابل در پایتخت صورت می‌گیرد. کابل در یک هفته اخیر شاهد تدابیر امنیتی شدید برای برگزاری این نشست مهم بود.

در این نشست که روز چهارشنبه نهم حوت/ اسفند با حضور نمایندگان بیش از ۲۵ کشور و سازمان بین‌المللی برگزار شد، اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد که دولت وحدت ملی حاضر است با گروه طالبان آتش‌بس برقرار کند و این گروه را به عنوان یک حزب سیاسی به رسمیت بشناسد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله انتحاری روز جمعه را برعهده نگرفته است.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

خودروی منفجر شده پیش از رسیدن نظامیان افغان به محل، از سوی نظامیان خارجی به درون محوطه اقامت‌گاه آن‌ها منتقل شده است