در عملیات هوایی در قندوز 'پانزده جنگجوی طالبان کشته شدند'

حملات هوایی ارتش افزایش یافته است

منبع تصویر، MOi

منابع محلی در شمال شرق افغانستان اعلام کردند که در یک حمله هوایی نیروی ارتش در ولسوالی دشت ارچی ولایت قندوز ۱۵ عضو گروه طالبان کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

غلام حضرت کریمی، سخنگوی واحد ۲۰ پامیر ارتش افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که این حمله حوالی ساعت ۱۲ امروز به وقت محلی، در حالی انجام شد که افراد گروه طالبان در حال مانور نظامی بودند.

او افزود که افراد گروه طالبان به همراه هیات رهبری شورای کویته در این منطقه تجمع کرده بودند که هدف قرار گرفتند.

آقای کریمی تاکید کرد که در این حمله مولوی شاهدالله، مولوی زاهد و مولوی ممتاز از اعضای قطعه سرخ گروه طالبان و همچنین مولوی بریال عضو شورای کویته گروه طالبان کشته شده‌اند.

منبعی از بیمارستان دولتی قندوز به شرط افشا نشدن نامش به بی‌بی‌سی گفت زخمیانی که به این بیمارستان منتقل شده بیشترشان طلاب علوم دینی هستند.

طالبان: غیرنظامیان هدف قرار گرفتند

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به محفوظ زبیدی خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که این حمله هوایی به یک مدرسه دینی در منطقه بازار تفتانی ولایت قندوز انجام شده است.

او افزود که هدف این بمباران، دارالعلوم هاشمیه بوده، یک مدرسه دینی که در آن جلسه‌ای در حال برگزاری بود. سخنگوی طالبان مدعی شد که در این حمله "حدود ۱۵۰ غیرنظامی کشته و زخمی شدند".

بعضی از رسانه‌های محلی گزارش داده که هدف این حمله هوایی یک مسجد بوده و ۱۰۰ نفر کشته و حدود ۲۰۰ نفر زخمی شده‌اند اما به گفته آقای کریمی در این منطقه افراد غیرنظامی حضور نداشتند.

توضیح تصویر،

قندوز از ولایت‌های ناامن و خبرساز افغانستان است