دولت برای اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان آپارتمان داد

تیم فوتبال افغانستان در سال ۲۰۱۳ قهرمان جنوب آسیا شد حق نشر عکس Getty Images
Image caption تیم فوتبال افغانستان در سال ۲۰۱۳ قهرمان جنوب آسیا شد

حکومت افغانستان به هر یک از بازیکنان تیم فوتبال این کشور که در سال ۱۳۹۲ خورشیدی قهرمان فوتبال جنوب آسیا شده بودند، یک دستگاه/باب آپارتمان داد.

تیم ملی فوتبال افغانستان در بازی نهایی دو بر صفر، هند را مغلوب کرد و جام قهرمانی هشتمین دوره از مسابقات جنوب آسیا را به افغانستان آورد.

این اولین‌بار بود که تیم ملی افغانستان قهرمان جنوب آسیا می‌شد، قهرمانی که شادی‌های فراوانی را نیز برای مردم افغانستان به ارمغان آورد.

حق نشر عکس ce/fb
Image caption این آپارتمانها پنج سال بعد از قهرمانی تیم ملی فوتبال افغانستان به آنان داده شد

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان، امروز (پنجشنبه سوم جوزا/ خرداد) با توزیع کلید آپارتمان‌ها به بازیکنان تیم ملی افغانستان گفت که این ساختمان‌ها توسط کشور امارات متحده عربی ساخته شدند.

او گفت که بیش از سه هزار و ۳۰۰ آپارتمان در نزدیکی فرودگاه کابل ساخته شده که بقیه آن به نیروهای امنیتی افغانستان توزیع شدند.

آقای عبدالله درباره تاخیر طولانی در توزیع این آپارتمان‌ها گفت که کار ساخت آنها تاکنون تکمیل نشده بود.

او خطاب به ورزشکاران گفت که مردم افغانستان شما را به دلیل اینکه همیشه برای مردم خوشی آورده‌اید، دوست دارند.

این بازی که به قهرمانی افغانستان منجر شد، در استادیوم دارشات در کاتماندو، پایتخت نپال برگزارشد.

Image caption این قهرمانی تیم ملی افغانستان هزاران نفر را به خیابانهای شهر کابل و سایر شهرهای این کشور آمدند و به شادی پرداختند.

بعد از این قهرمانی حامدکرزی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان با نشر پیام ویدیویی در فیسبوک کاخ ریاست جمهوری افغانستان، پیروزی تیم ملی فوتبال افغانستان تبریک گفت.

آقای کرزی گفت: "جوانان افغانستان یکبار نشان دادند که ملت ما توان پیشرفت و کامیابی را دارند. این نشان داد که افغانستان به جلو خواهد رفت و هیچ کسی جلوی پیشرفت این کشور را نمی‌تواند بگیرد."

آقای کرزی بعد از برگشت تیم ملی فوتبال افغانستان به فرودگاه کابل به استقبال آنان رفت و به هر یک از بازیکنان یک آپارتمان جایزه داد که بعد از پنج سال کلید آن امروز به بازیکنان افغانستان داده شد.

Image caption این قهرمانی شور و هیجان را به افغانستان جنگ زده برگشتاند.