حمله نیروهای امنیتی به دفتر 'نهاد مشاور رئیس جمهوری افغانستان'

جرئت حق نشر عکس 'روند حفاظت از ارزش های جهاد و مقاومت مردم'
Image caption رهبری روند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان را دین محمد جرئت، مشاور رئیس جمهوری افغانستان برعهده دارد

مقام‌های محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند در یک عملیات نظامی در شهر جلال آباد، در "دفتر روند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان" شماری اسلحه و مین به دست آوردند.

عطاء الله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت این عملیات به گونه مشترک از سوی ریاست امنیت ملی و فرماندهی پلیس ننگرهار صورت گرفته است.

او می‌گوید که در نتیجه این عملیات هشت نفر مظنون بازداشت شدند که پنج نفرشان رها شدند و تحقیقات از سه نفر دیگر هنوز ادامه دارد.

رهبری روندی را که مقام‌های محلی ادعا دارند به دفتر آن حمله کردند، دین محمد جرات، مشاور رئیس جمهوری افغانستان و مشاور شورای امنیت ملی این کشور در 'بخش انسجام حمایت مردمی ' از نیروهای امنیتی برعهده دارد.

حق نشر عکس Nmc/facebook
Image caption بخش مطبوعات دفتر والی ننگرهار این عکس را همراه با خبر عملیات در دفتر روند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان منتشر کرده است

هاشم مومند، معاون روند 'حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان ' و مسئول این جریان در شرق افغانستان به بی‌بی‌سی گفت دفتری که نیروهای امنیتی به آن حمله کردند، مربوط آنها نمی‌شود.

او این ادعا را یک 'توطئه ' می‌خواند و از نیروهای امنیتی خواهان اسنادی است که ثابت بسازد این دفتر مربوط سازمان آنهاست.

وی همچنین تاکید دارد هیچ عضوی از روند آنها بازداشت نشده است.

آقای جرات، رهبر این روند متولد ولایت پنجشیر و از فرماندهان جهادی افغانستان است که سالها در صف ائتلاف شمال به رهبری احمد شاه مسعود بسر برده است.

ناامنی‌ها در ولایت ننگرهار به خصوص مرکز این ولایت شهر جلال آباد در ماه‌های اخیر بسیار افزایش یافته است. شماری به این باورند که در کنار مخالفان مسلح، مافیا و شماری از افراد که از ناامنی در این ولایت نفع می‌برند، در این ناامنی‌ها نقش دارد.

مطالب مرتبط