ترور جنرال رازق؛ انتخابات پارلمانی در قندهار برای یک هفته به تعویق افتاد 

افغانستان حق نشر عکس Arg
Image caption نشست اختصاصی شورای امنیت ملی افغانستان ظهر امروز برگزار شد.

ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که به اساس خواست مردم قندهار و پیشنهاد کمیسیون مستقل انتخابات، انتخابات پارلمانی در ولایت قندهار تا یک هفته دیگر به تعویق افتاده است.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده که نشست اختصاصی شورای امنیت ملی افغانستان به ریاست محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان ظهر امروز( جمعه ۲۷ میزان/مهر) برگزار شده است.

شورای امنیت در این نشست تصویب کرده که انتخابات پارلمانی ولایت قندهار به دلیل حادثه امنیتی روز گذشته با یک هفته تاخیر برگزار و تاریخ برگزاری مجدد آن توسط کمیسیون انتخابات اعلام می‌شود.

قرار است فردا، روز شنبه (۲۸ میزان/مهر) انتخابات پارلمانی در افغانستان برگزار شود.

تصمیم به تعویق افتادن انتخابات در ولایت قندهار پس از آن گرفته شده که روز گذشته در حمله طالبان به دفتر والی قندهار ژنرال عبدالرازق، فرمانده پلیس قندهار، مومن حسین خیل، رئیس اداره امنیت قندهار کشته شدند.

در این حمله همچنین زلمی ویسا، والی ولایت قندهار زخمی شد.

حق نشر عکس Arg
Image caption نشست اختصاصی شورای امنیت ملی افغانستان به ریاست محمد اشرف غنی برگزار شده است.

جنرال رازق، فرمانده قدرتمند جنوب افغانستان کشته شد

ژنرال عبدالرازق کی بود؟

جنرال عبدالرازق، اهمیت حمله به رهبری قندهار

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان بعد از حمله خونین قندهار هیاتی را به ریاست معصوم استانکزی، رئیس امنیت ملی افغانستان همراه با نیروهای ویژه به ولایت قندهار فرستاد.

براساس گزارشها اکنون در سراسر شهر قندهار نیروهای ارتش و کماندوها مستقر و اوضاع امنیتی را در این شهر تحت نظر دارند.

علاوه بر قندهار، ولایت غزنی نیز از ولایت‌های دیگر افغانستان است که انتخابات در این ولایت به دلیل تنشهای سیاسی به زمان نامشخصی به تعویق افتاده است.