حمله انتحاری در ورودی بزرگترین زندان افغانستان

پلچرخی
توضیح تصویر،

زندان پلچرخی، بزرگترین زندان افغانستان است

مقام‌های امنیتی تایید می‌کنند که صبح امروز چهارشنبه ۹ عقرب/آبان حوالی ساعت هفت و نیم صبح به وقت محلی یک حمله انتحاری در شهر کابل رخ‌داد.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله/کشور به محفوظ ذبیدی، خبرنگار بی‌بی‌سی گفته است که حمله کننده انتحاری پیاده بود و مواد انفجاری همراهش را نزدیک یک خودروی کارمندان دولتی منفجر کرد.

او تایید کرده که این انفجار در ورودی زندان پلچرخی رخ‌داده است اما می‌گوید هنوز مشخص نیست که خودرو مربوط کارمندان کدام اداره بوده است.

آقای دانش گفته است معلومات ابتدایی نشان می‌دهد که در این رویداد دست‌کم شش نفر به شمول سه پلیس کشته و هشت نفر به شمول چهار پلیس زخمی شدند.

به گفته او، سه کودک نیز در بین زخمیان است.

توضیح تصویر،

در زندان پلچرخی حدود ده هزار زندانی نگهداری می‌شوند

وزارت صحت/بهداشت نیز گفته در این رویداد سه نفر کشته و ۸ نفر زخمی شده‌اند.

زندان پلچرخی در کابل، بزرگترین زندان افغانستان است که حدود ده هزار زندانی در آن نگهداری می‌شود. زندانیان این زندان محکومین به جرایم مختلف سیاسی، جنایی و مواد مخدر هستند. شماری از جنگجویان طالبان نیز در این زندان نگهداری می‌شود.

مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته است.

حدود سه ماه پیش زمانی که هزاران زندانی در این زندان دست به اعتصاب غذا زده بودند و گروه طالبان در حمایت از آنها و در مقابل آنچه "بی‌توجهی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به زندانیان" خواند، به کارمندان این سازمان هشدار داد.

چندی بعد کمیته صلیب سرخ و طالبان با هم گفت‌وگو کرده و این مشکل را حل ساختند.