معاون سفیر ایران به وزارت خارجه افغانستان احضار شد

.

منبع تصویر، MOFA website

توضیح تصویر،

وزارت امور خارجه افغانستان معاون سفیر ایران را فراخواند تا مراتب نگرانی نسبت 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران را ابراز کند

وزارت امور خارجه افغانستان سیدسعید حسینی, معاون سفیر ایران در کابل را در ارتباط با ویدئوی ضرب و شتم شماری از مهاجران افغان در ایران توسط شخصی که یونیفورم نیروهای انتظامی ایران را به تن دارد، به وزارت خارجه احضار کرد.

در خبرنامه وزارت خارجه افغانستان در همین باره آمده است که آقای حسینی نیز این عمل را مغایر با آموزه‌های اسلامی و انسانی خوانده، و بر پیگیری جدی این قضیه از سوی جمهوری اسلامی ایران، تاکید نمود.

در روزهای اخیر، انتشار ویدیوی بدرفتاری با شماری از اتباع افغانستان در ایران در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی در میان کاربران در پی داشته است.

سفارت ایران در کابل در بیانیه‌ای آن را "رفتار غیرانسانی" خوانده و اطمینان داده بود که "تحقیقات تا حصول به نتیجه ادامه دارد".

در این ویدئو،‌ ۹ مرد جوان با ظاهری شبیه مهاجران افغان در کنار یک دیوار آجری به صف شده‌اند و مرد دیگری که لباس نیروی انتظامی به تن‌ دارد،‌ به صورت یک یک آن‌ها سیلی می‌زند و می‌پرسد: "ایران آمدی چکار؟". سپس به همه دستور می‌دهد چندبار پیاپی بنشینند و برخیزند.