سخنگوی داعش در افغانستان کشته شد

داعش در افغانستان
توضیح تصویر،

بیشتر فعالیت‌های گروه داعش در ولسوالی‌های اچین، هسکه‌مینه، پچیراگام و چپرهار ولایت ننگرهار بوده است

نیروهای به رهبری ناتو در افغانستان اعلام کردند که سلطان عزیز عزام، سخنگوی جنگجویان وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش در افغانستان کشته شده است.

در اعلامیه این نیروها آمده است که عزیز عزام در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در ولایت شرقی ننگرهار دو روز پیش جان خود را از دست داده است.

ناتو افزوده است که این حمله هوایی در ولسوالی پچیراگام ولایت ننگرهار انجام شده است.

یک مقام امنیتی افغان هم خبر کشته‌شدن سخنگوی گروه داعش در افغانستان را تائید کرده است. به گفته او، سه نفر دیگر از جنگجویان وابسته به گروه داعش در این حمله هوایی کشته شده‌اند.

در حال حاضر فعالیت مطبوعاتی و رسانه‌ای نیروهای وابسته به داعش در افغانستان بسیار کم است.

سه سال پیش این گروه رادیویی را در ولایت ننگرهار به راه انداخت که یک سال بعد توسط نیروهای امنیتی افغان از بین رفت. این رادیو روی موج اف‌.ام در سراسر این ولایت پخش می‌شد. مطالب ضد دولت افغانستان، تشویق جوانان به پیوستن به این گروه و موضوعات دینی محتوای برنامه‌های این رادیو بود.

توضیح تصویر،

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان پایگاه اصلی جنگجویان وابسته به گروه داعش در افغانستان است

ولایت ننگرهار پایگاه اصلی جنگجویان وابسته به گروه داعش در افغانستان است. بیشتر فعالیت‌های این گروه در ولسوالی‌های اچین، هسکه‌مینه، پچیراگام و چپرهار است.

بیشترین حملات نیروهای افغان و بین‌المللی علیه اعضای این گروه در همین ولایت انجام شده است.

جنگجویان وابسته به گروه داعش در سال ۲۰۱۴ در افغانستان اعلام موجودیت کردند.

این گروه، افغانستان، ایران، پاکستان و برخی مناطق آسیای میانه را "ولایت خراسان" خلافت اسلامی خود می‌داند و به همین دلیل اعضای این گروه در افغانستان "داعش خراسان" نامیده می‌شوند.