وزارت داخله افغانستان فهرست 'آدم‌ربایان مشهور' شهر کابل را منتشر کرد

افغانستان

منبع تصویر، MOI

توضیح تصویر،

وزارت داخله افغانستان از مردم خواسته که دربازداشت این افراد همکاری کنند

وزارت داخله/کشور افغانستان با انتشار فهرستی ده نفره اعلام کرده که این افراد در قتل، دزدی و آدمربایی در شهر کابل و بعضی دیگر نقاط افغانستان دست دارند. این وزارت‌خانه از مردم خواسته که درشناسایی و بازداشت آنان همکاری کنند.

در خبرنامه وزارت داخله که امروز، سه‌شنبه ۷ حوت/اسفند منتشر شد، از این افراد به عنوان چهره‌های "برهم زننده زندگی عادی مردم" یاد و گفته شده که آنان از دست پلیس فراری‌اند.

چندی قبل نیز این نهاد فهرست بیش از دوصد نفر را نشر کرد که به گفته این وزارت خانه، به "قتل، دزدی، آدم‌ربایی و مختل کردن نظم شهرکابل" متهم‌ بوده‌اند.

در فهرست‌های قبلی فقط نام پدر، محل اصلی سکونت و نوع فعالیت آنان آمده بود ولی در فهرست جدید علاوه برمشخصات کامل و نوع اتهام‌های وارده بر آنان، عکس این افراد نیز نشر شده است.

محمد مسعود اندرابی، سرپرست جدید وزارت داخله افغانستان گفته که مبارزه بر ضد "تروریسم، جنایت پیشه‌ها، اوباشان، قانون گریزان، قانون شکنان و اخلال‌گران امنیت" سلیقه‌ای نیست و از برنامه‌های این وزارتخانه است.

او از مردم خواسته که با پلیس برای بازداشت این افراد همکاری کرده و از وزارت داخله جایزه دریافت کنند.

وزارت داخله چند روز قبل تمام کارت‌های حمل سلاح را که قبلا توسط این نهاد صادر شده بود، لغو کرد و از تمام دارندگان سلاح خواست که اسلحه خود را به وزارت داخله و نیروهای پلیس تحویل دهند.

یک مقام ارشد امنیتی اخیرا به بی‌بی‌سی و شماری دیگر از رسانه‌های افغانستان گفته بود که در شهر کابل ۱۵۰۰ فرد متهم به جرایم جنایی شناسایی شده‌اند که ۲۰ فرد معزز دولتی از آنان حمایت می‌کنند.

توضیح تصویر،

پلیس کابل گفته که این افراد در آدمربای و سرقت مسلحانه در شهر کابل نقش دارند