دو انفجار پی‌هم در جلال‌آباد ۳ کشته و ۲۰ زخمی برجای گذاشت

انفجار در جلال‌آباد
Image caption دو انفجار در جلال‌آباد جان سه نفر را گرفت و ۱۹نفر دیگر را زخمی کرد

مقام‌های محلی در شرق افغانستان می‌گویند در دو انفجار پی‌هم در شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار دست‌کم سه نفر از جمله دو زن کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند. چهار زن و دو کودک هم مشمول زخمی‌ها هستند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت "در این انفجارها ۳ نفر از جمله یک دختر ۲۲ ساله، یک زن ۴۰ ساله و یک غیرنظامی دیگر جان باختند. در میان زخمی‌ها هم ۴ زن ۲ کودک، ۵ مرد و ۸ نیروی امنیتی هستند از جمله ۳ پلیس سرحدی، دو پلیس ترافیک و ۳ سرباز امنیت ملی".

این انفجارها که به گفته مقام‌های محلی ناشی از مواد کارگزاری شده در کنار جاده بوده، پیش از ظهر امروز در نزدیک یک پاسگاه پلیس در ناحیه چهارم شهر جلال آباد اتفاق افتاد.

شاهدان عینی در محل به ذبیح‌الله رحیم‌زی، خبرنگار بی‌بی‌سی گفته‌اند که ماموران پلیس مشغول بازرسی خودروها بودند که انفجار نخست رخ داد و پس از تجمع مردم انفجار دومی اتفاق افتاد.

ذوالفقار یک راننده سه‌چرخه که در این رویداد زخمی شده، می‌گوید "دو زن سوار سه چرخه او بودند که یکی کشته و دومی زخمی شد، شمار دیگر هم در محل زخمی شدند و تیراندازی هم شد."

تصاویر بدست آمده از محل انفجار دو موتر/خودرو تخریب شده و چادر پاره شده زنان و کفش های سیاه شده کودکان را نشان می‌دهد. مسئولان اداره صحت ننگرهار می‌گویند وضعیت دو تن از زخمی‌های زن نگران کننده است.

Image caption دو زن هم در میان کشته شدگان انفجارهای جلال آباد اند

ساعاتی پیش ازاین دو انفجار هم یک واسطه نوع رینجر پلیس مرزی در ناحیه دوم این شهر با یک مین کنار جاده برخورد کرد که در آن دست کم دو پلیس مرزی زخمی شدند.

تا کنون مسئولیت هر سه انفجار را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است. اما در اعلامیه‌ای که از سوی دفتر رسانه‌های والی ننگرهار منتشر شده آمده که حملات هوایی و زمینی علیه شورشیان داعش و دیگر مخالفان مسلح دولت در ولسوالی خوگیانی و دیگر مناطق باعث شده که آنها برای فشار وارد کردن به اهداف نرم در شهرها حمله کنند.

این در حالی است که از سه هفته به این سو در شهر جلال آباد و برخی از مناطق دیگر ولایت ننگرهار، قتل‌های هدفمند و حملات انفجاری افزایش یافته و این وضعیت باعث نگرانی ساکنان این ولایت شده است.