جام جهانی کریکت؛ افغانستان با تفاوت ناچیز مغلوب پاکستان شد

بازی کریکت حق نشر عکس Getty Images

افغانستان در هشتمین بازی خود در چارچوب جام جهانی کریکت امروز در شهر لیدز انگلستان با تفاوت ۴ امتیاز مغلوب پاکستان شد.

افغانستان ابتدا توپ‌زنی را آغاز کرد و در جریان ۵۰ دور بازی با از دست دادن ۹ بازیکن هدف ۲۲۸ دوش را برای پاکستان تعیین کرد.

پاکستان با از دست دادن ۷ هفت بازیکن در ۴۹ دور ۲۳۰ امتیاز بدست آورد و هشتمین شکست افغانستان را دراین جام رقم زد.

اکرام علیخیل و نجیب‌الله زدران هر یک با کسب ۴۲ امتیاز و رحمت‌شاه با کسب ۳۵ امتیاز بیشترین دوش را برای افغانستان بدست آوردند.

این بازی برای هردو کشور از اهمیت برخوردار بود پاکستان به مرحله نیمه نهایی بازیهای جام جهانی کریکت راه یافته است و برای رسیدن به فینال نیاز به برد امروز و دیگر بازیهایش دارد.

افغانستان تاکنون هیچ یک از بازیهایش را نبرده است این تیم تلاش زیاد کرد تا اگر بتواند با برد در برابر پاکستان دست خالی ازاین جام برنگردد.

افغانستان در بازی تدارکاتی پیش از آغاز جام جهانی پاکستان را شکست داد و همین موضوع موجب شده بود علاقمندان افغانستان امیدوار پیروزی تیم‌شان دراین مسابقه باشند.

پاکستان در بازیهای نخستین خود خوب ندرخشید ولی در بازیهای بعدی انگستان، نیوزیلند و سریلانکا را شکست داد و امیدوار است بتواند به فینال این جام راه یابد.

تیم کریکت افغانستان با انتقاد علاقمندان این تیم روبرو شده زیرا هیچ بازی را نبرده و به جز از بازی در برابر هند و پاکستان، در مسابقات دیگر عملکرد رضایت‌بخش نداشته است.

هواداران تیم‌های افغانستان و پاکستان در کاروان‌هایی از خودروها با حمل پرچم‌های کشورهایشان در شهر لیدز، حمایت‌شان را ازاین دو تیم ‌به نمایش گذاشتند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption حضور گرم علاقمندان تیم ملی کریکت افغانستان در بازی امروز افغانستان و پاکستان
حق نشر عکس Getty Images
حق نشر عکس Reuters
حق نشر عکس PA
حق نشر عکس Getty Images