چندین کشته و ده‌ها زخمی در حمله طالبان به فرماندهی پلیس قندهار

حمله حق نشر عکس Kandahar Police
Image caption در این حمله شماری از کامیون‌های تجاری هم آتش گرفته‌اند

در نتیجه حمله گروهی از مهاجمان به فرماندهی پلیس قندهار در جنوب افغانستان دست‌کم ۱۲ نفر کشته و حدود ۹۰ نفر دیگر زخمی شدند. گروه طالبان گفته این حمله کار افراد این گروه است.

حیات‌الله حیات، والی قندهار می‌گوید در این حمله دوازده نفر کشته و شصت نفر زخمی شده‌اند. به گفته او بیشتر قربانیان غیر نظامیان هستند.

وزارت داخله/کشور افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای گفته است هشت نفر از کشته‌شدگان و ۸۹ نفر از زخمی‌ها غیرنظامی هستند. این وزارت‌خانه این حمله را "تروریستی" خوانده است.

آقای حیات به بی‌بی‌سی گفت که ساختمان گمرک قندهار در نزدیک فرماندهی پلیس قرار دارد و در نتیجه این حمله هفت محموله کالاهای بازرگانی قندهار آتش گرفته است.

حق نشر عکس NASRAT RAHIMI/FB
Image caption وزارت داخله افغانستان عکس‌هایی از قربانیان این رویداد را منتشر کرده و گفته بیشتر قربانیان غیرنظامیان بوده‌اند

به گفته مقامات شمار حمله‌کنندگان هشت نفر بوده‌اند که دو نفر از آنها مواد انفجاری همراه خود را منفجر کرده‌اند. طالبان گفته‌اند با انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده این حمله را شروع کردند.

مامون درانی، خبرنگار بی‌بی‌سی در قندهار می‌گوید صدای انفجار دیگری هم از ساحه شنیده شده است.

وزارت داخله گفته است که شش نفر از مهاجمان پس از انفجار یک خودرو وارد یک ساختمان شدند و با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption در این حمله شماری از کامیون‌های تجاری هم آتش گرفته‌اند

این حمله پس از چندین ساعت با کشته شدن مهاجمان پایان یافت.

قندهار در هفته‌های گذشته شاهد ناآرامی‌هایی بوده است.

سه روز پیش در نتیجه انفجار یک بمب کنار‌ جاده‌ای پس از برخورد با یک خورو باربری پر از سرنشین در مسیر جاده خاکریز- قندهار، دست‌کم ۹ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند. قربانیان همه غیرنظامی و شامل زنان و کودکان بودند.

ماه گذشته نیز هشت کارمند این کمیسیون در حمله شورشیان طالبان در ولسوالی معروف ولایت قندهار کشته شدند.

حق نشر عکس Getty Images

موضوعات مرتبط