اشرف غنی رئیس جدید شورای کریکت افغانستان را معرفی کرد

افغانستان حق نشر عکس ACBofficials
Image caption آقای یوسفزی امروز به عنوان رئیس شورای کریکت معرفی شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان با صدور حکمی عزیزالله فضلی رئیس شورای کریکت افغانستان را برکنار و به جای او فرحان یوسفزی را به عنوان رئیس شورای کریکت معرفی کرد.

در زمان مدیریت آقای فضلی در رقابت‌های جام جهانی ٥٠ آوره (یک‌روزه) که در انگلستان برگزار شد، تیم افغانستان همه ۹ بازی خود را به رقیب واگذار کرد که باعث ناامیدی هواداران این تیم شد.

بعد از برگشت تیم ملی افغانستان از بازی جام جهانی، راشد خان آرمان نیز به عنوان کاپیتان جدید تیم ملی کریکت افغانستان انتخاب شد. او جانشین گلبدین نایب شد که کاپیتانی تیم ملی افغانستان را در جام جهانی اخیر در بریتانیا به عهده داشت.

افغانستان در جام جهانی تمام دیدارها با تیم‌های استرالیا، سریلانکا، نیوزلند، آفریقای جنوبی، انگلستان، هند، بنگلادش، ویست اندیز و پاکستان مسابقه را با تفاوت‌های مختلف واگذار کرد.

حق نشر عکس ACBofficials
Image caption تیم کریکت در بازی جام جهانی تمام نه بازی را به حریف واگذار کرد

دستیابی به این نتیجه باعث شد که منتقدان کریکت افغانستان ادعا کنند که کریکت افغانستان نسبت به چهار سال گذشته و اولین تجربه در جام جهانی"٥٠ آور (دور)"، هیچ پیشرفتی نداشته است، اما طرفداران کریت افغانستان مدعی هستند که کریکت در فهرست رشته‌های موفق ورزشی این کشور قرار دارد.

تغییرات در ریاست شورای کریکت افغانستان تازگی ندارد، چندی پیش آقای غنی، لطف‌الله عاطف مشعل را از این سمت برکنار و بجای او عزیزالله فضلی را گماشت که به گفته طرفداران کریکت تجربه زیادی در کریکت افغانستان داشت.

انتخاب آقای فضلی به عنوان رئیس جدید شورای کریکت افغانستان در ابتدا باعث خوشبینی‌های زیادی شد، ولی بعد از گرفتن نتیجه ضعیف تیم کریکت در بازی جام جهانی، انتقادهای زیادی از روند مدیریت او شد.