دست‌کم 'چهار کشته و سه زخمی' در حمله طالبان به قرارگاه ارتش در کابل

نیروی ویژه حق نشر عکس Getty Images
Image caption نیروی ویژه ارتش افغانستان (عکس از آرشیو)

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید در نتیجه انفجار انتحاری در مقابل قرارگاه نیروی ویژه ارتش افغانستان در کابل چهار سرباز ارتش کشته و سه سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

این حمله حوالی ساعت یک بعد از ظهر امروز به وقت محلی در منطقه "ریشخور" مربوط ولسوالی چهارآسیاب ولایت کابل رخ داده است. گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

در اعلامیه وزارت دفاع آمده که انتحار‌کننده سوار بر خودرو نوع "مرسدس" بوده و مواد انفجاری همراهش را در مقابل قرارگاه نیروی ویژه ارتش افغانستان منفجر ساخته است.

در این اعلامیه آمده است:"این گونه حملات غیرانسانی و غیراسلامی خود فشار کم‌سابقه نیروهای دفاعی و امنیتی را بالای گروه های تروریستی در میدان‌های جنگ نشان می‌دهد."

طالبان همچنین مدعی شده‌اند که ده‌ها نفر از کماندو (نیروی ویژه) ارتش را کشته‌اند.

این حمله چهار روز پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد دیدار با رهبران طالبان و رئیس‌جمهوری افغانستان در کمپ دیوید در آمریکا را لغو و گفتگوهای صلح میان آمریکا و طالبان را متوقف کرده است. دو روز پس از آن آقای ترامپ گفت تا جایی که به او مربوط می شود گفت‌وگوها با طالبان منتفی است.

حدود یک هفته قبل نیز در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در حوزه نهم امنیتی شهر کابل دست‌کم ۱۲ نفر از جمله یک آمریکایی و یک رومانیایی و ده غیرنظامی کشته و ۴۲ نفر دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را نیز عهده گرفته و گفته بود.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید