انفجار در ولسوالی الیشنگ لغمان؛ سه نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند

افغانستان حق نشر عکس LAGHMAN MEDIA OFFICE
Image caption به گفته مقام‌های دولتی در این انفجار دو سرباز کشته و ۲۶ نفر از جمله ۲۰ دانش‌آموز زخمی شده‌اند.

وزارت داخله/کشور افغانستان می‌گوید که در نتیجه انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در ورودی ساختمان ولسوالی الیشنگ ولایت لغمان در شرق این کشور سه نفر از جمله یک غیر نظامی کشته و ۳۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. به گفته مقام‌های دولتی این ولایت بیشتر زخمیان این رویداد کودکان هستند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه توییترش نوشته که زخمیان این رویداد مشمول شش نفر از نیروهای امنیتی افغان و ۲۴ غیر نظامی هستند.

این انفجار حوالی ساعت ۶ صبح امروز چهارشنبه (۲۴ مهر/میزان) رخ داده است.

اسدالله دولت‌زی، سخنگوی والی لغمان به بی‌بی‌سی گفت که این انفجار در نزدیکی یک مدرسه دینی رخ داده و در نتیجه آن ۲۰ کودک دانش‌آموز در این مدرسه زخمی شده‌اند.

آقای دولت‌زی افزود که زخمیان به بیمارستان شهر مهترلام مرکز ولایت لغمان منتقل شده‌اند.

عبدالجلیل معروف، رئیس صحت عامه/بهداشت لغمان به بی‌بی‌سی گفت که ۲۵ زخمی از این رویداد به بیمارستان‌های شهر مهترلام و ولسوالی الیشنگ منتقل شده‌اند. او اضافه کرده که کودکان نیز شامل زخمیان هستند.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته و گفته که فرماندهی امنیه این ولایت را مورد حمله قرار داده است.

حق نشر عکس BBC Sport
Image caption ولایت لغمان در شرق افغانستان از ولایات نسبتا ناامن این کشور است

چند ماه قبل نیز در نتیجه انفجار یک گلوله منفجرنشده (عمل‌نکرده) در شهر مهترلام، مرکز این ولایت هفت کودک کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند.

اسدالله دولتزی، سخنگوی والی لغمان در آن زمان به بی‌بی‌سی گفته بود که انفجار زمانی رخ داده بود که این کودکان مشغول بازی بودند. او اضافه کرده بود که همه کشته‌شدگان پسربچه‌هایی بودند که کمتر از ۱۵ سال داشتند.

ولایت لغمان در شرق افغانستان حدود ۱۲۰ کلیومتر با کابل پایتخت فاصله دارد. لغمان از ولایت‌های نسبتا ناآرام افغانستا محسوب می‌شود و گروه طالبان در آن فعالیت دارند.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌‌بی‌سی فارسی دنبال کنید